Łukawiecki gangam style na 550-lecie miejscowości

14

Między innymi zabawnym teledyskiem do popularnego utworu „Gangam style” mieszkańcy Łukawca uczcili 550-lecie swojej. Program obchodów, które trwały dwa dni, obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Kadr z filmu "Łukawiecki gangam style".
Kadr z filmu „Łukawiecki gangam style”.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę (19.07) rozgrywkami piłkarskimi w kategorii oldbojów 35+. W turnieju uczestniczyło cztery drużyny w tym m. in. goście z Ukrainy. Najlepsza okazała się drużyna – Zjednoczona Gmina Lubaczów.  Następnego dnia rozegrano z kolei mecz towarzyski pomiędzy miejscową Unią i ŁKS Łukawiec z powiatu rzeszowskiego. W trakcie niedzielnych rozgrywek odbył się także turniej mini piłki nożnej, w którym udział wzięło dwie drużyny młodziczek „Unii Łukawiec” i „Gwiazdy” Wielkie Oczy.

W ramach święta miejscowości odbyła się wystawa prac plastycznych konkursu „Piękno Łukawca i najbliższych okolic”, którego organizatorem był miejscowy Zespół Szkół Publicznych. Było także sporo występów artystycznych, a uczestnikom imprezy zaprezentował się m.in. zespół pieśni i tańca „Wesoły Ludek”  z Chicago.

Na miejscowym stadionie nie zabrakło także humoru  – w skeczach kabaretowych zaprezentowali się aktorzy amatorzy, którzy publiczność rozbawili do łez. Z okazji 550-lecia Łukawca powstał także specjalny teledysk, który swą premierę miał na zakończenie części artystycznej obchodów. To kolejna produkcja po „Odważnym i nietypowym występie mężczyzna z okazji Dnia Kobiet, która powstała w gminie Wielkie Oczy.

Szersza relacja i galeria zdjęć z obchodów na stronie wielkieoczy.pl.

elubaczow.com, mj, wielkieoczy.pl


14 komentarze

 1. Tak też jestem tego zdania ,zabawy takie są dobre dla dzieci a nie dorosłych. Nie wiem co ten filmik miał pokazać – nie pokazał nic mądrego. W Łukawcu jest sporo osób po studiach , pracujących , którzy nie chcieliby być w ten sposób zaprezentowani a to niestety ośmiesza całą wioskę choć nie wszyscy zaliczają się do tych kręcących tyłkami- ludzie do nauki i roboty się weźcie.

 2. Oj ludzie,ludzie, troche luzu….a nie narzekania.To fantastyczne, ze potrafia sie dobrze bawic wspolnie z dziecmi, nic w tym zlego, wrecz przeciwnie.To ze sa dorosli nie znaczy ze maja tylko spiewac bogojczyzniane piesni. Wrzuccie na luz….

 3. Niech sobie panie tańczą i nagrywaja teledyski, nikt z poważnym wykształceniem typu lekarz, ekonomista itp. nie pomyślałby nawet o czymś takim 🙂 Można w tej sytuacji znaleźć także plusy. Osoby takie przynajmniej nie będą miały nerwicy spowodowanej ciężkimi studiami, pracą itp. Pozdrawiam 🙂

 4. a jakie są te niepoważne rodzaje wykształcenia? bo ja chyba właśnie jedno z nich posiadam. filmik super – można się pośmiać i chyba o to właśnie chodziło:) nie wiem dlaczego ktoś się doszukuje w nim jakiegoś głębszego sensu? co do „tancerek” to chyba nie nasza sprawa co robią w czasie wolnym. łatwo krytykować, ale zaangażować się – zapewne w czynie społecznym to już mało kto potrafi. A ci co narzekają, niech zrobią coś lepiej. Sytuacji, w których można się wykazać nie brakuje.

 5. Oj! Czuje tu ZAWIŚĆ i ZAZDROŚĆ.W tym teledysku wystąpili jeszcze panowie i o nich niema tu słowa.opinie skoncentrowały się tylko na paniach.A co one złego robią? tańczą i świetnie się bawią -i to ma być takie wielkie zgorszenie?więcej takich kobiet pełnych życia z poczuciem humoru i z dystansem do siebie.nie ważne czy ma się tzw poważne czy miej ważne wykształcenie.Ważne jest to jakim się jest człowiekiem.i jeśli dla niektórych jedynym sposobem na życie oczernianie i ocenianie innych w sposób najgorszy to naprawdę ci ludzie ośmieszają wioskę i są mocno znerwicowani.ŻAL MI WAS.A wy babki jesteście górą I kręcie tyłkami bo jak widać niektórym żal dupę ściska że wy możecie a on albo ona nie.

 6. Widać, że nie można nawet wyrazić własnej opinii, skoro negatywne komentarze są na bieżąco usuwane, czyli de facto głupotę należy chwalić, bo w przeciwnym razie wychodzi się na zawistną i zazdrosną osobę 😀

 7. hahahaha, nie jestem w stanie sobie wyobrazić tej niepojętej pustki w głowach osób krytykujących ten film. Weźcie się zastanówcie nad życiem, to że ktoś potrafi się dobrze bawić, a przy okazji robi coś w czynie społecznym to chyba nie grzech. tak dla wiadomości Panie i Panowie występujący w filmiku mają bardzo poważne życie, bardzo poważne wykształcenie, mają rodziny, zajęcia i nie robią teledysków bo im się nudzi. Nagrania powstawały fragmentarycznie przy okazji prób i występów. Jeżeli komuś się nie podoba to proponuję po prostu nie oglądać, polskie prawo nie narzuca takiego przymusu. A tak nawiasem to sporo część osób komentujących post zmarnowała tu więcej czasu niż ‚panie kręcące tyłkami’ na to nagranie. Filmik MEGA, oby więcej takich inicjatyw 😉

 8. Prostactwo niektórych pseudointeligentów jest porażające!! Co w tym złego, że dziewczyny pokazały coś na co nie stać by było sztywniaka z „poważnym wykształceniem”… (swoją drogą rozwalił mnie ten tekst) Obecnie nie jeden cymbał ma tytuł mgr, tak więc posiadanie go o niczym nie świadczy. Do : ciemnogród – Wyrazić opinie można jak najbardziej, ale mieszanie kogoś z błotem tylko za to, że jest luźniejszy i potrafi sobie zorganizować czas tak by się przy tym zabawić to już chyba przesada…I nie jestem w stanie ogarnąć w którym momencie i gdzie tutaj ktoś wykazał się jakąś głupotą? Swoją drogą bardzo trafny nick. Co więcej, dzięki teledyskowi o Łukawcu mogło usłyszeć więcej ludzi. Myślę, że dziennikarze z Życia Podkarpackiego są osobami na poziomie i jakoś się zainteresowali teledyskiem :
  https://www.zycie.pl/informacje/artykul/3351,gangnam-style-po-lukawiecku-wideo
  Dlatego też apeluje o troszeczkę dystansu i traktowanie takich rzeczy z przymrużeniem oka bo faktycznie szkoda zdrowia. Mam nadzieję, że niedługo dziewczyny znowu pokażą jakąś ekstra produkcję ;-)))

 9. I jeszcze jedno odnośnie komentarza osoby o nicku „jan” – Proponuję zaglądnąć do podręczników z podstawówki gdzie są podstawy gramatyki bo to wstyd żeby osoba „po studiach , pracująca” nie radziła sobie z odmianą przez przypadki, liczby czy rodzaje… Osoby (…) KTÓRE!!! a nie KTÓRZY…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here