Ćwierć wieku Teatru „Arka Lwowska” – zobacz zdjęcia z jubileuszu

2

W tym roku Teatr „Arka Lwowska” obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji, w piątek (17.07) w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbyła się dziękczynna msza święta, a po niej, w Miejskim Domu Kultury aktorzy wystawili jubileuszowy spektakl „Arka Lwowska na wesołej Lwowskiej Fali”.

Fot. Tomasz Milenik
Fot. Tomasz Milenik

Dotychczasowy dorobek Teatru składa się blisko z 40 sztuk, ponad 200 spektakli i tysięcy godzin przeznaczonych na próby. Jego początki sięgają 1990 r., kiedy ks. Józef Dudek powołał do życia Amatorski Teatr „Arka Lwowska”. Pierwszą wystawioną przez nich sztuką była adaptacja noweli Kornela Makuszyńskiego pt. ,,Uśmiech Lwowa”. W jej oparciu powstała także nazwa zespołu. Celem działalności grupy jest kształcenie dojrzałej osobowości chrześcijańskiej, budzenie inwencji twórczej aktorów, a także stworzenie wspólnoty – każdy z członków zespołu odnalazł w nim swoje miejsce, czuł się potrzebny, doceniany i akceptowany.

Obchody 25-lecia Teatru „Arka Lwowska”, ale także jubileusz 50-ciu lat działalności artystycznej na scenie ks. Józefa Dudka zostały uczczone galowym występem, wydaniem pamiątkowej księgi – albumu i statuetkami. W czasie świętowania obecni byli aktorzy i absolwenci Teatru, rodzice artystów i przedstawiciele władz samorządowych, którzy na ręce ks. Józefa Dudka złożyli życzenia.

– Przez 25 lat daliście nam wiele spektakli, występowaliście na lokalnych scenach, krzewiliście kulturę, pokazaliście kulturę kresową, dowcip, humor lwowski, który bawi nie tylko te okolice, ale także całą Polskę. Chciałbym podziękować za Waszą pracę, Wasz wkład, za to, że tyle godzin przeznaczacie na próby, za ten cenny, prywatny i rodzinny czas, poświęcony po to, żeby dać innym osobom trochę radości i możliwość obcowania z kulturą – dziękował Lucjan Kuźniar – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego w imieniu Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Życzenia złożyli także Józef Michalik – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Krzysztof Szpyt – Burmistrz Miasta Lubaczowa wraz z Januszem Waldemarem Zubrzyckim – Zastępcą Burmistrza Miasta Lubaczowa, Andrzej Kindrat – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Krzysztof Chrześcijan – Prezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Księdza Franciszka Blachnickiego w Zamościu i Mariusz Łeski – Prezes Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju.

Więcej zdjęć w galerii naszego partnerskiego serwisu lubaczow360.pl.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

  1. Gratulacje dla Ojca Dyrektora 😉 i calej zalogi 🙂
    Arka Lwowska swietna sprawa, pamietam jej poczatki, wystepy w MDK przy pelnej sali, oklaski, wiwaty 🙂 Rzeklbym ksiadz Dudek na Prezydenta! 🙂

    ps. pytania: czy Miasto Lubaczow wspiera w jakikolwiek sposob dzialalnosc Arki Lwowskiej?

    Czy istnieja jakiekolwiek nagrania video wystepow ? Takie rzeczy warto robic dla potomnych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here