W szkole czuję się bezpiecznie – Szkolny Dzień Profilaktyki w Baszni Dolnej

0

Tuż przed rozpoczęciem wakacji w Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej, pod hasłem „W szkole czuję się bezpiecznie”, odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. W jego trakcie zachęcano dzieci i młodzież do bycia aktywnym i twórczym bez środków psychoaktywnych, agresji i przemocy.

fot. ZSP w Baszni Dolnej
fot. ZSP w Baszni Dolnej

Wstępem do realizacji Szkolnego Dnia Profilaktyki był udział uczniów w warsztatach profilaktycznych pn. „Fałszywa wolność”, które odbyły się w maju br. Zajęcia warsztatowe dotyczyły zjawiska alkoholizmu i kształtowania odpowiedzialnej postawy uczniów w stosunku do alkoholu. Podczas Szkolnego Dnia Profilaktyki uczniowie brali z kolei udział w prelekcjach poprowadzonych przez przedstawicieli policji i sanepidu. Mówiono o szkodliwości spożywania napojów energetyzujących oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Później odbył się międzyklasowy konkurs „Żyję bez agresji i przemocy” w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz przedstawienie „Żyjemy bez środków psychoaktywnych” z udziałem uczniów gimnazjum.

Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się pokaz udzielania pomocy przedmedycznej przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz prezentacja sprzętu policyjnego będącego na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie składają serdeczne podziękowania instytucjom współpracującym ze szkołą w realizacji Szkolnego Dnia profilaktyki: Urząd Gminy w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, Powiatowa Straż Pożarna, Centrum Szkoleniowo- Profilaktyczne w Krakowie. Organizatorem i koordynatorem akcji była Krystyna Strojna, pedagog szkolny.

elubaczow.com, ZSP w Baszni Dolnej

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here