Czy dobrze mnie słyszysz? – Narodowy Test Słuchu w Lubaczowie

0

Po raz trzeci w ramach ogólnopolskiej kampanii Narodowy Test Słuchu do Lubaczowa zawita Słuchobus. Bezpłatne testy słuchu będzie można wykonać w środę (15.07) w godz. 09:00 – 15:00 w busie wyposażonym w profesjonalną aparaturę, który zaparkuje na placu przy Miejskim Domu Kultury. Inicjatorem akcji w naszym mieście jest Eurosłuch Plus Med, a całą kampanię wspiera Grzegorz Wilk.

fot. sluchobus.pl
fot. sluchobus.pl

Od 2011 roku na terenie całej Polski prowadzona jest kampania Narodowy Test Słuchu, która ma na celu profilaktykę niedosłuchu. Do tej pory badaniom poddało się 40 tysięcy osób. W ubiegłym roku w skali naszego kraju Lubaczów okazał się miastem o najwyższym odsetku osób z niedosłuchem – aż 60% mieszkańców ma problemy ze słyszeniem. Niedosłuch jest chorobą bardzo trudną do wychwycenia, niemal bezobjawową. Przyczyn jego powstania jest wiele, jednak najczęstszym powodem jest hałas. Często nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji. Tylko systematyczne testy dają wiedzę na temat stanu słuchu.

– Słuch nie łamie się jak noga – nagle, w jednej chwili. Do jego utraty dochodzi powoli, na przestrzeni lat, a skutki niedosłuchu ujawniają się stopniowo – piszą na stronie internetowej organizatorzy kampanii Narodowy Test Słuchu, zachęcając do profilaktycznych, bezbolesnych i kilkuminutowych badań.

Każdemu pacjentowi, który przejdzie przez testy zostaną przekazane konkretne, zindywidualizowane informacje: w jakim stanie jest ich słuch i co należy robić, aby o niego dbać.

Więcej informacji o kampanii można uzyskać na stronie: sluchobus.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here