Spotkajmy się w Stumilowym Lesie – z pomocą dla podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

0

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się Akcja Charytatywna na rzecz Małych Przyjaciół Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Tym razem organizatorzy wydarzenia zaprosili gości do Stumilowego Lasu, gdzie czekał Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

fot. ZSP w Baszni Dolnej
fot. ZSP w Baszni Dolnej

Celem spotkania i uroczystości było pozyskanie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym – nieuleczalnie chorym pacjentom, którzy pozostają pod opieką Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Z roku na rok pomysłodawcy wydarzenia starają się zaangażować coraz więcej osób i instytucji, które bezinteresownie włączą się w pomoc dzieciom. Oprócz wymiernego wsparcia, akcja ma także charakter edukacyjny i wychowawczy.

– Staramy się wpajać naszym uczniom, że okazywanie serca innym daje dużą przyjemność. Niesienie pomocy potrzebującym daje siłę, poczucie spełnienia i wzmacnia poczucie wartości – mówił otwierając uroczystość Bolesław Dydyk, dyrektor ZSP w Baszni Dolnej.

Organizatorzy twierdzą, że dzięki takim wydarzeniom sprawdza się mądrość życiowa, mówiąca o tym, że ziarenka dobroczynności zasiane w dzieciach przez lata kiełkują w szkole, a plony wydają w życiu dorosłym.

– Czujemy ogromną satysfakcję, że udało nam się zebrać pokaźną kwotę 7.820 złotych, która i tak jest kroplą w morzu potrzeb. Ponadto na potrzeby małych pacjentów przekazano dary rzeczowe w postaci: zabawek, gier, przyborów szkolnych i środków czystości. Oczywiście sukces nie byłby możliwy, gdybyśmy nie połączyli naszych sił. Akcja „Spotkajmy się w Stumilowym Lesie” połączyła wiele szkół, instytucji, osób prywatnych we wspólne dzieło niesienia pomocy – informują inicjatorzy akcji.

W organizację akcji włączyli się uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści z klas II a, II b i III, sumiennie pracując pod kierunkiem Ireny Kindrat, Barbary Dydyk i Elżbiety Szczybyło. Przysmaki Kubusia Puchatka przygotowała z kolei Ewa Pietraszek z zespołem.

Wydarzenie honorowym patronatem wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, a uczestniczyli w nim: Janina Jaroń – prezes Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, ks. Adam Sobczak – dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Nepelski.

Do akcji włączyli się: Urząd Gminy w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Nadleśnictwo Lubaczów, SKR Club Obsza, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, PKO BP S.A. Oddział w Lubaczowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaczowie, Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Lubaczowie, Zespół Szkół w Oleszycach, ZSP w Młodowie, SSPzOP w Załużu, ZSP w Lisich Jamach, SP w Krowicy Samej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

elubaczow.com, mj, Barbara Dydyk, ZSP w Baszni Dolnej


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here