Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach oficjalnie otwarty

3

Uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach rozpoczęły się we wtorek (27.05) uroczystości oficjalnego otwarcia Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa, mieszczącego się w budynku Zespołu Szkół przy ulicy Zielonej w Oleszycach.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Warsztat, który działa od kilku miesięcy prowadzony jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”. Korzysta z niego ponad 50 dorosłych osób. Do ich dyspozycji jest dziesięć sal terapeutycznych – obróbki drewna, kulinarna, plastyczna, robótek ręcznych, rękodzielnicza, krawiecka, plastyczno–ceramiczna, kontynuacji nauki, teatralna i rękodzieła ludowego. Do tego dostępne są także dwie sale rehabilitacyjne. Uczestnicy zajęć mogą korzystać również ze wsparcia psychologa, pedagoga specjalnego czy muzykoterapii.

– Położenie ośrodka przy Zespole Szkół w Oleszycach daje możliwość integracji podopiecznych z osobami zdrowymi i młodzieżą szkolną, a to bardzo ważne. Prowadzona tu terapia pobudza indywidualny rozwój, buduje kreatywność i wzmacnia kondycję ruchową – mówi Izablea Krzaczkowska-Szychter, kierownik WTZ.

Zadowolenia z otwarcia ośrodka nie kryją sami zainteresowani i ich rodziny.

– Powstanie takiego miejsca to bardzo dobre rozwiązanie. Mój syn jest po wypadku i wymaga stałej opieki. Bez osób trzecich nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Tutaj może liczyć na zrozumienie i wsparcie. Na początku, co prawda nie chciał uczestniczyć w warsztatach, ale po kilku próbach i rozmowach z terapeutami przekonał się – mówi pani Janina, której syn na warsztaty przyjeżdża z sąsiedniej gminy Stary Dzików.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszychach jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

elubaczow.com, kaj

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here