III miejsce za promocję czytelnictwa dla MBP w Lubaczowie

4

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie za promocję czytelnictwa w 2014 roku otrzymała III miejsce w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

fot.MBP w Lubaczowie
fot.MBP w Lubaczowie

Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie, podczas otwarcia VI Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie, z rąk Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej – wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich odebrała III nagrodę w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2014”. Przyznane wyróżnienie jest uznaniem za działania mające na celu upowszechnienie literatury i edukacji.

Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2009 roku. Ma on na celu wyróżniać najbardziej aktywne biblioteki, których działania służą zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwianiu do nich dostępu. W tym roku dostrzeżono działalność lubaczowskiej biblioteki, a w szczególności spotkania autorskie, konkursy plastyczne, historyczne, literackie, na najlepszego czytelnika, rywalizację „Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej”. Ponadto zwrócono uwagę m.in. na akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”, akcję cichego czytania książek na rynku w Lubaczowie „KsięgoZbiór”, kampanie społeczne „Zaczytani”, „Kultura uskrzydla” oraz „Czytam w podróży Herberta”.

fot. MBP w Lubaczowie
fot. MBP w Lubaczowie

W kategorii „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2014” lepsze były Książnica Beskidzka w Bielsku Białej i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. no to skoro informacja była tydzień temu na stronie UM to nie trzeba jej pisać w tym samym terminie, niech wieść niesie się przez jakiś czas 🙂 poza tym, nie jest ważne kto wrzuci informację pierwszy tylko aby ta informacja po prostu poszła do ludzi 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here