W hołdzie Janowi Pawłowi II w ósmą rocznicę nadania imienia

1

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Resocjalizacyjnych w Lubaczowie obchodził ósmą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. Z tej okazji w środę (20.05) odbyły się uroczystości, w trakcie których odsłonięto obelisk i tablicę pamiątkową poświęconą Papieżowi Polakowi.

fot. TV Lubaczów
fot. TV Lubaczów

Obchody rozpoczęła msza święta w konkatedrze p.w. św. Stanisława BM w Lubaczowie, podczas której ks. bp Mariusz Leszczyński udzielił sakramentu bierzmowania wychowankom placówki. Później przy placówce mieszczącej się na ulicy Kościuszki odbyła się uroczystość odsłonięcia obeliska i tablicy pamiątkowej w hołdzie Janowi Pawłowi II. Spotkanie było także okazją do występów artystycznych podopiecznych Zespołu Placówek.

W Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie funkcjonują dwie placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. W pierwszym opiekę znajdują dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim, z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami rozwoju w przedziale wiekowym od 3 do 25 roku życia. Mają tu zapewnioną edukację, wychowanie oraz terapię i profesjonalną opiekę. Drugi ośrodek przeznaczony jest dla młodzieży charakteryzującej się zaburzeniami w funkcjonowaniu społecznym.

Zespół Placówek od ośmiu lat nosi imię Jana Pawła II. Pracujący w ośrodku wychowawcy odznaczają się cierpliwością, zaangażowaniem i wytrwałością oraz wyrozumiałością, a przede wszystkim kierują się w swojej pracy wiarą, nadzieją i miłością do bliźniego, o których zawsze głośno mówił Papież Polak.

elubaczow.com, mj, lubaczow.powiat.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here