Dziś „Wieczór Artystyczny” w Narolu

0

Na wernisaż wystawy malarskiej „Pogranicze” i koncert kameralny „Muzyczne Pejzaże” zapraszają do Narola organizatorzy dzisiejszego „Wieczoru Artystycznego”, który odbędzie się w miejscowym Centrum Koncertowo-Wystawienniczym.

Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu, fot. Tomasz Mielnik, arch.
Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu, fot. Tomasz Mielnik, arch.

W kulturalnej stolicy Roztocza o godz. 18:00 otwarta zostanie wystawa malarska „Pogranicze”. Autorem prac jest Mirosław Karapyta, który po kilkunastu latach przerwy wrócił do twórczości plastycznej i malarskiej. Na wystawie obejrzeć będzie można m.in. akwarele i pastele ukazujące piękno obiektów naszego regionu.

O godz. 19.00 rozpocznie się koncert kameralny „Muzyczne Pejzaże” w wykonaniu kwartetu PrimaVista, który należy do czołowych zespołów kameralnych w Polsce. Tworzą go muzycy Polskiej Orkiestry Kameralnej – Sinfonii Varsovii. W repertuarze zespołu znajdują się kwartety Józefa Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Franciszka Schuberta, Antonina Dvoraka, Aleksandra Borodina i Karola Szymanowskiego. Zespół grywa również z upodobaniem muzykę salonową XIX i XX wieku.

wieczor_artystyczny


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here