Finisz kampanii Bronisława Komorowskiego w Lubaczowie – video

11

Prezydencka kampania wyborcza na finiszu. Działacze Platformy Obywatelskiej przed ostatecznym starciem postawili na aktywność do ostatniego dnia. W piątkowy poranek parlamentarzyści, lokalni działacze i samorządowcy apelowali o udział w niedzielnym głosowaniu i poparcie Bronisława Komorowskiego.

Zobacz relację video elubaczow.com.

 

Tegoroczna kampania w wyborach prezydenckich była w naszym powiecie prawie niewidoczna. Początkiem marca, pierwszym sygnałem mówiącym o zbliżających się wyborach był jeden z Bronkobusów, który pojawił się na lubaczowskim Rynku. Później na słupach ogłoszeniowych, w oknach i elewacjach niektórych budynków pojawiły się banery niektórych kandydatów. Na odwiedziny naszego powiatu zdecydował się jedynie Adam Jarubas, kandydat PSL. Wizyta w naszym mieście i wsparcie miejscowych ludowców nie przełożyły się jednak w żaden sposób na wynik uzyskany przez obecnego marszałka świętokrzyskiego, który zdobył w powiecie lubaczowskim jedynie 2,82 % ważnie oddanych głosów. Zgodnie z przedwyborczymi sondażami, do drugiej tury wyborów wszedł Andrzej Duda (48,30 % głosów w powiecie lubaczowskim) i Bronisław Komorowski (22,15 % głosów w powiecie lubaczowskim). Podobnie, jak w skali kraju, także w naszym powiecie zaskakująco dobry wynik 18,76 % uzyskał Paweł Kukiz. Pozostali kandydaci w naszym powiecie nie przekroczyli progu 4 % głosów.

Wyniki pierwszej tury wyborów z dnia 10.05.2015 r. za pkw.gov.pl.
Wyniki pierwszej tury wyborów z dnia 10.05.2015 r. za pkw.gov.pl.

W najbliższą niedzielę zdecydujemy, który z kandydatów będzie pełnił funkcję Prezydenta RP przez kolejną kadencję. Obecne sondaże dają Andrzejowi Dudzie i Bronisławowi Komorowskiemu podobne szanse na zwycięstwo.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę od godz. 7:00 do godz. 21:00.


11 komentarze

  1. Tak panie Szpyt Wam prezydentura KOMOROWSKIEGO wraz z rządami PO-PSL zapewniała prace,stabilność,możliwość działania,powiedziałeś prawdę tylko co Naród z tego ma ,ludzie potrzebują zmian a nie stagnacji .Lubaczów jest najlepszym przykładem takiej stagnacji.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here