Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w sobotę w Kresowej Osadzie

0

Wiele atrakcji czekać będzie w sobotę w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Pod hasłem „Majowa Strefa Wrażeń”, odbędzie się tam Dzień Otwarty Funduszy Europejskich.

fot. Kresowa Osada w Baszni Dolnej.
fot. Kresowa Osada w Baszni Dolnej.

W trakcie imprezy, znajdą coś dla siebie zarówno smakosze przepysznej kuchni, rodziny z małymi dziećmi, miłośnicy sportów, przygód i adrenaliny, ale także pasjonaci średniowiecznej historii, ciekawi nowinek technicznych, zainteresowani nauką i eksperymentami, dbający o zdrowie i urodę oraz lubiący nietypowe motocykle. Tego dnia w Kresowej Osadzie powstaną tematyczne miasteczka: innowacji, zdrowia i urody, rekreacji i turystyki aktywnej, służb mundurowych, historyczne, bajkowe i kulinarne, a do dyspozycji odwiedzających będą także place zabaw i warsztaty rzemieślnicze. Wieczór uświetni koncert zespołu Red Lips, znany m.in. z przeboju „To co nam było”.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich organizowany przez gminę Lubaczów przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego promować będzie projekty realizowane przy wsparciu środków unijnych, stąd w jego trakcie prezentować się będą podmioty i instytucje z całego Podkarpacia, które uzyskały dofinansowanie z UE. Wśród wystawców pojawi się m.in. firma Game Over Cycles z Lisiach Jam, której pojazdy są znane w wielu zakątkach świata.

Organizatorzy zadbali także o odpowiednie skomunikowanie regionu z Kresową Osadą. Tego dnia ma kursować specjalny szynobus, który przywiezie do Baszni Dolnej gości z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia, czy Horyńca-Zdroju. W pobliżu stacji kolejowej w Baszni planowane są dodatkowe atrakcje, jak choćby możliwość przejażdżki drezynami.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie lubaczow.com.pl i poniższych plakatach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here