Mateusz Kubiszyn powalczy w weekend na Mistrzowstwach Polski w Luboniu

0

Ponad 240 zawodniczek i zawodników, w tym wielu ubiegłorocznych złotych medalistów, z 65 klubów z całego kraju, zgłosiło się do Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule full-contact. W zawodach, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia w Luboniu koło Poznania, udział weźmie lubaczowski kickbokser Mateusz Kubiszyn.

fot. KKS Sporty Walki Poznań, Leone Sports
fot. KKS Sporty Walki Poznań, Leone Sports

Przypomnijmy, że Mateusz Kubiszyn już raz cieszył się z mistrzowskiego tytułu – w październiku 2013 roku w finałowej walce pokonał Michała Dremblera i jako debiutant został Mistrzem Polski w formule full-contact. Rok później, Kubiszyn nie zdołał obronić tytułu i do domu wrócił bez medalu. Teraz zawodnik KSW Sokół Jarosław chce ponownie wrócić na najwyższy stopień podium.

– To największy sprawdzian moich umiejętności i najważniejszy turniej od pół roku. Przygotowywałem się do niego bardzo długo i liczę na powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat – mówi Mateusz Kubiszyn.

Do zawodów w kategorii wagowej -86 kg, w której będzie walczył lubaczowianin, zgłosiło się jeszcze ośmiu innych zawodników, a wśród nich najbardziej doświadczony Michał Dembler, który będzie bronił mistrzowskiego tytułu.

Turniej w Luboniu rozpocznie się piątkowym ważeniem, wieczornym losowaniem i konferencję techniczną. O godz. 20:00 kibice zobaczą pierwsze walki eliminacyjne. Zawody będą rozgrywane na dwóch ringach. Walki półfinałowe i finałowe zaplanowano na niedzielę.

Wyjazd Mateusza Kubiszyna na Mistrzostwa Polski są możliwe dzięki sponsorom: SKR Club i Game Over Cycles.

elubaczow.com, hp, pzkickboxing.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here