„Wiosna… ach to Ty!”, czyli wielkie sprzątanie w gminie Lubaczów

1

Sprzątanie okolicy, sadzenie lip czy poszukiwanie pierwszych bocianów – to tylko niektóre działania prowadzone w ramach akcji „Wiosna… ach to Ty!” organizowanej w gminie Lubaczów.

fot. lubaczow.com.pl
fot. lubaczow.com.pl

Wielkie sprzątanie ruszyło 20 marca. Do akcji przyłączyli się już m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej, Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej , Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu, a także pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Baszni Dolnej, grupa ekologów i przedstawicieli Samorządu Szkolnego Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie, Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie oraz Ludowy Klub Sportowy „START” Lisie Jamy.

W ramach inicjatywy „Wiosna… ach to Ty!” pracownicy i przyjaciele Gminnego Ośrodka Kultury z/s w Dąbkowie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej sadzili bratki. Ochotnicy sprzątali tereny wokół szkół oraz wyznaczone wcześniej obszary, m.in. lasek obok szkoły w Młodowie, teren przy Domu Kultury w Krowicy czy pasy drogowe w ciągu dróg wojewódzkich. Zasadzone zostały również drzewa. W najbliższym czasie, pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Lubaczów, zaplanowane jest sadzenie lip na tzw. „drodze lipowej”.

– Wszyscy chętnie bierzemy udział w akcji, gdyż jesteśmy świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Tegoroczne działania uświadamiają uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, czy nawet zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska – czytamy na stronie internetowej Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej, która przyłączyła się do akcji.

Kampania powstała z chęci połączenia wszystkich działań ekologicznych w Gminie Lubaczów. Jej głównym celem jest propagowanie, wspieranie i informowanie o wydarzeniach, inicjatywach, postawach i pasjach, które wiążą się z dbałością o przyrodę i środowisko.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here