Znamy wyniki konkursów recytatorskich przeprowadzonych w MDK

0

Słowa ks. Jana Twardowskiego „Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza – uśmiech” były myślą przewodnią tegorocznych konkursów recytatorskich, które odbyły się w ubiegły wtorek i środę w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Do słownej rywalizacji stanęły dzieci i gimnazjaliści z powiatu lubaczowskiego.

fot. MDK w Lubaczowie
fot. MDK w Lubaczowie

Przedmiotem XX Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego i XIV Gimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego była twórczość znaczących i wybitnych autorów. Od kilkunastu lat młodzież i dzieci z naszego regionu biorą udział w rywalizacji, której celem niezmienne jest popularyzacja literatury polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa, kształcenie wrażliwości literacko-językowej, przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym środowiska lokalnego oraz promocja dokonań artystycznych.

Podczas tegorocznej edycji Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego jury w składzie: Anna Demczuk – aktorka Teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Krystyna Juźwińska – kierownik działu artystycznego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu, Małgorzata Kolczak – specjalista działu edukacyjnego przy Nadleśnictwie Lubaczów i Anna Krawczyk – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, po wysłuchaniu 52 recytacji postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas I- III:

I miejsce – Alicja Jezuit
II miejsce – Oskar Mazur
III miejsce – Jakub Wojciechowski

Wyróżnienia: Paulina Misztal, Amelia Mistura, Tobiasz Ługowski, Zuzanna Wolanin, Milena Kruk, Hubert Garus.

W kategorii klas IV- VI:

I miejsce – Martyna Kindrat
II miejsce – Miłosz Mazur
III miejsce -Jan Abramowicz

Wyróżnienia: Michał Wojciechowski, Aleksandra Swatek, Anna Kornaga, Piotr Gliniak, Martyna Czerniak, Gabriela Ługowska.

Ocen dokonało także Jury Dziecięce w składzie Ewelina Roman z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie, Julia Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Narolu, Jakub Czura z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lisich Jamach. Postanowili oni przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas I – III – Jakub Wojciechowski za wiersz pt.”Stefek Burczymucha”
W kategorii Klas IV – VI – Michał Wojciechowski za ”Monolog znerwicowanego ucznia”

Z kolei w środę odbył się XIV Gimnazjalny Konkurs Recytatorski Powiatu Lubaczowskiego. Tym razem jury w składzie Anna Demczuk, Małgorzata Kolczak i Anna Krawczyk, po wysłuchaniu 15 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – Anna Sopel,
II miejsce – Ewa Szpyt,
III miejsce – Katarzyna Wach,

Wyróżnienia: Joanna Bryk, Joanna Buczek, Mieszko Kida, Katarzyna Gmiterek, Lura Bogusławska, Daniel Rebizant.

fot. MDK w Lubaczowie
fot. MDK w Lubaczowie

Organizatorem konkursów był Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, a współorganizatorami: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Nadleśnictwo Lubaczów, Urząd Miejski w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here