Lubaczowska A klasa: Liderzy nie zawiedli

0

Piłkarskie zespoły występujące w lubaczowskiej A klasie zainaugurowały w niedzielę wiosenną rundę rozgrywek. Kolejka nie przyniosła niespodzianek, a swoje mecze wygrywali faworyci.

Większych problemów z zainkasowaniem kompletu punktów nie miały trzy najlepsze drużyny rundy jesiennej – Gwiazda Wielkie Oczy, Czarni Oleszyce i Graniczni Krowica, choć ci ostatni zwycięską bramkę strzelili z rzutu karnego dopiero w ostatnich minutach meczu. Ciekawy pojedynek, zakończony remisem 3:3, stoczyły zespoły Roztocza Ruda Różaniecka i Victorii Stary Dzików, .

Czarni w Oleszycach podejmowali Ursus Dachnów. Od początku spotkania to gospodarze narzucili swój styl gry i po 25 minutach prowadzili 3:0 po trzech bramkach wracającego do Czarnych – Huberta Ważnego. Goście w 30. minucie nie wykorzystali rzutu karnego – Karol Mazurek nie trafił w światło bramki. W drugiej połowie Ursus zaczął grać odważniej, ale nic z tego nie wynikało. Dopiero w 80. minucie bramkę na 3:1 strzelił Łukasz Brzyski, jak się okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Gwiazda szybko wyszła na prowadzenie w meczu ze Zrywem Młodów. Najpierw w drugiej minucie na prowadzenie swój zespół wyprowadził kapitan i najlepszy strzelec Gwiazdy – Józef Hołobud, a pięć minut później podwyższył Głuszyk. Zawodnicy z Młodowa próbowali gonić wynik ale nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji, aż do 32. minuty kiedy to bramkę kontaktową strzelił Rafał Szpyt. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, gospodarze potrzebowali zaledwie dziesięciu minut by prowadzić trzema bramkami. W drugiej połowie bramki już nie padły, a występ klubu z Młodowa na pewno nie napawa optymizmem ich sympatyków.

Do bardzo wyrównanych spotkań doszło w Cewkowie i Lisich Jamach. Czerwoni podejmowali na własnym boisku Huragan, a kibice na bramki musieli czekać do ostatnich dziesięciu minut spotkania. Najpierw na prowadzenie gości wyprowadził Adam Młodowiec, a następnie w 88. minucie wyrównał Kamil Maciejka.

W Lisich Jamach bramki padały szybciej niż w Cewkowie. Bramkę w 11 minucie dla Startu strzelił Mirosław Machczyńsk. Na odpowiedź Leśnika nie było trzeba długo czekać, ponieważ zaledwie 15 minut później był wynik 1:1. Ostateczne słowo należało jednak do gospodarzy prowadzonych przez nowego trenera Wiesława Połucha – bramkę na wagę trzech punktów strzelił Maciej Machczyński.

Więcej informacji z boisk regionu w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.