Ponad 156 tys. zł dofinansowania do żłobków w Lubaczowie i Dąbkowie

0

Ponad 156 tys. złotych dotacji otrzymają z sumie samorządy miasta i gminy Lubaczów na funkcjonowanie żłobków w Lubaczowie i Dąbkowie. Środki podzieliło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach kolejnej edycji programu „Maluch”.

Fot. Żłobek Miejski w Lubaczowie.
Fot. Żłobek Miejski w Lubaczowie.

W sumie do 15 podkarpackich gmin na funkcjonowanie miejsc opieki dla dzieci do lat trzech trafi 2,8 mln zł. Środki przeznaczone będą na funkcjonowanie 725 miejsc w żłobkach utworzonych w ramach programu „Maluch”. Takie placówki działają w Lubaczowie przy ulicy Konopnickiej i w Dąbkowie (gm. Lubaczów). W ramach ministerialnego dofinansowania samorząd miasta Lubaczowa otrzyma 93 886 zł, a gmina wiejska Lubaczów 62 589 zł.

Obie placówki, dzięki wcześniejszym dofinansowaniom, są doskonale wyposażone, a dzieci mogą liczyć na profesjonalną i życzliwą opiekę. Obecnie w żłobkach trwa nabór na rok szkolny 2015/2016.

Celem programu „Maluch” jest m.in. tworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku do lat 3, poprawa standardów funkcjonowania istniejących instytucji opieki, wsparcie jednostek samorządu terytorialnego i zapewnienie dzieciom opieki do czasu osiągnięcia poziomu rozwoju i umiejętności niezbędnych do edukacji przedszkolnej.

elubaczow.com, mj, PUW


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here