Spotkanie z Druhną Nutką, czyli spotkanie z pioseną harcerską

2

W czwartek (19.03) w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu Zdroju odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej „Spotkanie z Druhną Nutką” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Komendę Hufca ZHP w Lubaczowie.

fot. lubaczow.powiat.pl
fot. lubaczow.powiat.pl

Wśród celów imprezy należy wymienić oprócz prezentacji piosenek związanych ze zdobywaniem sprawności zespołowych, także wyrabianie nawyków bezpiecznego i kulturalnego spędzania wolnego czasu, integrację środowisk harcerskich, promocję dorobku kulturalnego gromad i drużyn, popularyzowanie piosenek harcerskich i turystycznych, wzmacnianie wspólnoty Hufca.

W konkursie wzięło udział 13 zespołów, będących zdobywcami pierwszych miejsc z eliminacji szkolnych. Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Magdalena Dziamara – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie (przewodnicząca), Marta Lewko – nauczyciel sztuki w Gimnazjum w Horyńcu Zdroju, Maria Mulak – z-ca komendantki hufca ZHP w Lubaczowie oraz Halina Tryniecka – skarbnik ZHP Hufca w Lubaczowie. Komisja brała pod uwagę dobór repertuaru, wrażenia artystyczne, emisję głosu, intonację i umundurowanie.

W kategorii „gromady zuchowe” pierwsze miejsce wyśpiewała Gromada Zuchowa z Baszni Dolnej, a drugie Gromada Zuchowa „Płonące iskierki” z Krowicy Samej. W kolejnej kategorii „drużyny harcerskie” pierwsze miejsce zdobyła Drużyna Harcerska z Łukawca, drugie Drużyna Harcerska z Krowicy Samej, a trzecie przypadło Drużynie Harcerskiej „Białe Kruki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie. Wśród „drużyn starszoharcerskich” najlepsza okazała się Drużyna „Żywego Słowa” z Gimnazjum w Horyńcu-Zdroju, na drugim miejscu znalazła się Drużyna Starszoharcerska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie, a trzecie miejsce przypadło Drużynie z Lisich Jam. Jury nagrodziło także Druzyny Starszoharceskie z Dachnowa i Baszni Dolnej. Z „drużyn wielopoziomowych” pierwsze miejsce zajęła Drużyna Harcerska im. Ludwika Tarnaweckiego z Nowego Lublińca, drugie miejsce wyśpiewała Drużyna Harcerska Wielopoziomowa z Młodowa, a na trzecim uplasowała się Drużyna z Wielkich Oczu.

Laureaci z poszczególnych kategorii będą reprezentować Hufiec na etapie chorągwianym, czyli wojewódzkim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz nagrody rzeczowe.

Więcej zdjęć w galerii Powiatowego Centrum Kultury.

Źródło: lubaczow.powiat.pl

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here