Sportowcy z regionu docenieni na VII Gali Sportu Młodzieżowego

0

Niemal pół miliona złotych – taką kwotę przeznaczył w tym roku Zarząd Województwa Podkarpackiego na stypendia dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców z Podkarpacia. W środę (18.03) na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie młodzi sportowcy odebrali stypendia z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej. Tego dnia, oprócz sportowców zarząd województwa nagrodził również działaczy sportowych, trenerów i zawodników – w sumie zostali oni wsparci kwotą ponad 71 tysięcy złotych.

W gronie nagrodzonych znalazła się m.in. Alicja Pałczyńska-Brząkałą, fot. Michał Mielniczuk,  Biuro prasowe UMWP.
W gronie nagrodzonych znalazła się m.in. Alicja Pałczyńska-Brząkałą, fot. Michał Mielniczuk,
Biuro prasowe UMWP.

W gronie docenionych sportowców i działaczy znaleźli się przedstawiciele naszego powiatu – Sylwia Krzyśkowska i Jakub Gazda – młodzi warcabiści LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój, kickboxer Mateusz Kubiszyn, Patrycja Mazurkiewicz – młoda zawodniczka karate z UKS MUSASHI  Cieszanów oraz jej trenerka Alicja Pałczyńska, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego Jan Artymowicz i przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Zbigniew Buczko.

Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska zwróciła uwagę na fakt, że samorząd województwa przywiązuje dużą wagę do rozwoju sportu na Podkarpaciu, zarówno poprzez wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych, jak też poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej. Wicemarszałek Kurowska uważa, że takie formy wsparcia są potrzebne i z pewnością będą kontynuowane w przyszłości:

– Uważam że sport jest bardzo ważny w życiu każdego młodego człowieka, dlatego wsparcie sportowców będzie kontynuowane. W kolejnych latach będziemy inwestować w sport, bo to po prostu się opłaca. Chcemy mieć dobre wyniki dlatego staramy się dofinansowywać różne dyscypliny sportowe, również te olimpijskie i myślę że ten rok, który jest, będzie czasem współzawodnictwa, aby wejść do kadry olimpijskiej dla niektórych z dzisiejszych sportowców. Życzymy im wszystkim sukcesów i wielu osiągnięć na innych arenach” – mówiła wicemarszałek Kurowska.

Galę uświetnił występ akrobatów z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Rzeszowie i ZKS Stali Rzeszów. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnił zespół Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

elubaczow.com, kaj, podkarpackie.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here