Roman Czejarek i „Kochane Lato z Radiem” we wtorek w Lubaczowie

0

„Lato z Radiem” to audycja, która kojarzy się z miłymi wspomnieniami. W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie we wtorek znów przypomni je nam Roman Czejarek – dziennikarz radiowej Jedynki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00.

Roman Czejarek, fot. facebook.com/rczejarek
Roman Czejarek, fot. facebook.com/rczejarek

To będzie czterdzieste siódme spotkanie z cyklu „Kochane Lato z Radiem”. Tym razem dziennikarz przyjedzie do Lubaczowa, by opowiedzieć o audycji, która wyszła poza rozgłośnię i ponad 25 lat zachwyca słuchaczy. Spotkanie poświęcone będzie historii najpopularniejszego programu polskiego radia, plenerowych koncertów, konkursów, które organizowane były na antenie. Roman Czejarek w Lubaczowie przede wszystkim będzie opowiadał o swojej najnowszej książce pt. „Kochane Lato z Radiem”. W publikacji opisał swoje doświadczenie dziennikarskie, rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi, anegdoty, a także to, dlaczego i w jaki sposób audycja stała się prawdziwym fenomenem. Książka zawiera również przegląd zespołów, które grały dla „Lata z Radiem”.

Roman Czejarek opracował i doprowadził do wydania serii płyt i kaset z przebojami „Lata z Radiem”, które zdobyły status złotych, platynowych i multiplatynowych. Jego reportaże niejednokrotnie były nagradzane („Kup Pan czaszkę” otrzymał tytuł reportażu roku 1986, a jego „Układanka” – nagrodę specjalną Prezesa Radiokomitetu). Dziennikarz zdobył nagrody za najlepsze akcje plenerowe i medialne m.in. MediaTrend w 2002 roku, Srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu w 2003 roku, „Biały Kruk” w 2004 roku. Jest miłośnikiem dalekich podróży, zbieraczem pocztówek i płyt analogowych.

elubaczow.com, ip

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here