Ruszyła kampania społeczna #szynobusem

17

Ruszyła kampania społeczna #szynobusem mającą na celu promocję pasażerskich połączeń kolejowych na linii nr 101 przebiegającej m.in. przez Horyniec-Zdrój, Lubaczów i Oleszyce.

Inicjatorzy kampanii społęcznej #szynobusem – wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel i wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis. Fot. szynobusem.pl
Inicjatorzy kampanii społęcznej #szynobusem – wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel i wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis. Fot. szynobusem.pl

Kampanię zainicjowali wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel i wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis, a wspierają ją wszyscy samorządowcy z powiatu lubaczowskiego. Powstała już strona internetowa www.szynobusem.pl, na której mają znajdować się m.in. aktualne informacje dotyczące rozkładu jazdy oraz profile w mediach społecznościowych facebook.com/szynobusem, instagram.com/szynobusem. To jednak dopiero początek kampanii, w ramach której zaplanowano m.in. liczne konkursy z nagrodami. Samorządowcy chcą w ten sposób popularyzować jazdę #szynobusem wśród mieszkańców powiatu lubaczowskiego i innych gmin leżących na trasie przebiegu linii kolejowej.

Kampania społeczna to kolejne działanie mające na celu poprawę rentowności pasażerskich połączeń kolejowych w naszym regionie. Innym było znaczące obniżenie cen biletów na trasach obsługiwanych przez podkarpackie Przewozy Regionalne oraz zmiana godzin kursowania szynobusu i lepsze skomunikowanie go z połączeniami dalekobieżnymi. Kolejnym pozytywnym sygnałem jest deklaracja Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla dotycząca przywrócenia codziennego kursowania szynobusu od dnia 16 marca br.

elubaczow.com, szynobusem.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

17 komentarze

 1. Szynobusem gdzie i po co? Brak miejsc pracy jest główną przyczyną upadku tego co jeszcze pozostało po tamtej epoce, a takim czymś jest szynobus na naszym terenie. Jeśli będą miejsca pracy na trasie po której porusza się szynobus, to żadna kampania nie będzie potrzebna.

 2. idą ciepłe dni…Trzeba zrobić jeszcze promocję od maja na przewóz rowerów pociągami w weekendy w sezonie letnim.Mieszkańcy miast ruszą eksplorować rekreacyjnie i rodzinnie Roztocze na rowerach. Bo teren jest wymarzony – czysty , pozbawiony ruchu samochodowego i niezbyt ciężki do jazdy mimo wzniesień a z pięknymi widokami . I tak naprawdę o wiele lepszy do jazdy dla amatorów niż Bieszczady czy Pogórze Przemyskie , gdzie trzeba się zdrowo namachać. Tu jest zdrowo , bezpiecznie na drogach a teren przepiękny.

 3. Co za pierdoły piszecie, chcecie żeby tu był już całkiem koniec świata???nie dość że autobusy likwidują, to teraz ma pociąg (szynobus) nie jeździć, tak wszystkich stać na dojazd autem wszędzie, pomyślcie trochę, to nie ważne kto, czym, gdzie jeździ tylko czemu ma nic nie być. To że mamy samochody to trzeba likwidować komunikację???stuknąć się trzeba dobrze, we wszystkich krajach komunikacja działa, to podstawa, (bo ludzie do pracy nie dojeżdżają autami)autobusy, tramwaje, pociągi itd. tylko w Polsce się nic nie opłaca, narobili spółek, prezesi zamiast ratować to wolą likwidować. Trzeba wspierać taką kampanię i tyle…

 4. Obywatelko – NIKT do pracy nie dojeżdża szynobusem, bo godziny jego kursowania są porażką. Ludzie z Lubaczowa dojeżdżają tabunami do pracy do Horyńca, to sznury samochodów, dlaczego? Bo szynobus przedtem jechał z Horyńca do Lubaczowa koło 5 rano, a potem z Lubaczowa do Horyńca koło 9 rano, komu to potrzebne? Wszyscy szukają dojazdu na 7:00 – kiedy PKP i marszałek to pojmą, że największe zapotrzebowanie na transport zawsze stanowią ludzie dojeżdżający do pracy, ale nie przygodni turyści, czy babcie jadące na targ (którzy dostosowaliby się akurat do kursowania w pory pracy – np szynobus z Lubaczowa do Horyńca będący koło 6:45 w Horyńcu i wyjeżdżający koło 15stej z Horyńca. W Lubaczowie pracuje niewielu Horyńczan, ale za to Z Lubaczowa i okolic w Horyńcu pracuje sporo ludzi w sanatoriach. W Lubaczowie nie ma basenu, ludzie jeżdżą do Horyńca, kursy weekendowe też powinny być do tego dostosowane.

 5. Horyniec – te swoje opowieści włóż sobie między bajki. Co najmniej od 20 lat linia jest nierentowna i zapewniam Cię, że za niedługo będzie jeździł nadal pusty, nawet jeśli godziny jazdy zostaną wyznaczone tak jak tego chcesz. Osobiście uważam że jest to populizm i tyle, za niedługo posadzimy w szynobusie dmuchane manekiny i będzie tak jak w filmie MIŚ, nie będzie pustych przebiegów.

 6. tak czytam te komentarze i powiem jedno nowy Marszałek Ortyl do powiatu Lubaczowskiego nie dokłada nic jak rzadził Marszałek Karapyta to było ok dzielił pieniadze sprawiedliwie na całe woj.Podkarpacie ale zniszczyli za byle co Chłopa i narobiło sie teraz to widac

  takiego Pana Burmistrza z Cieszanowa na Marszałka powinni wybrac
  gołym okiem widac co ma Cieszanow a co mamy w lubaczowie np lub Horyncu
  Cieszanow jest potega w Naszym Powiecie ale tam maja Gospodarza na 5

 7. Cieszanów może nie jest „potęgą” ale na pewno jest najlepiej rozwiniętą gminą w powiecie. Jako mieszkaniec Lubaczowa nie mam NIC do zaoferowania atrakcyjnego gdyby miał do mnie ktoś z dalsza przyjechać . No powiedzcie co? targowisko,na które nikt nie chodzi i dwa Lubacze. Nic poza tym. A Cieszanów? to tak z brzegu- Rock Festival, lodowisko (różne są opinie o nim ale przynajmniej JEST), kąpielisko, domki, skatepark, co jakiś czas koncert (teraz ma być zdaje się RAZ DWA TRZY), drogi w stanie prawie idealnym (poza odcinkiem Nowe Sioło-Gorajec ale i ten pewnie będzie zrobiony), każda świetlica w gminie wyposażona, kompleks sportowy obok szkoły ,elektrownia słoneczna i szereg nazwijmy to mniejszych spraw. No jest z czego wybierać. Ale to tego potrzeba GOSPODARZA a nie urzędnika . Mam nadzieję że nowo wybrane władze w Luba coś zaoferują nam. Oczywiście krytykantów nie braknie ale tak jest zawsze
  PS. Co do kolei-również jestem zdania że nie powinno się dopłacać do nierentownych spraw.

 8. mieszkaniec Lubaczowa – skoro w PS napisałeś, że nie powinno się dopłacać do nierentownych spraw to można już zamknąć lodowisko w super gospodarczym Cieszanowie – pomysł zdaniem większości ludzi fajny, jednak wykonanie nie trafione. Po pierwsze primo bambino w Lubaczowie nie ma nic, gdyż nie było tutaj nigdy niczego oprócz targowicy, co można tu pokazać? Muzeum, tzw. „Stary Park” i miejsca historyczne (których akurat nie brakuje), do tego mamy piękną okolicę – co do braku rozrywki, raczej jej nie brakuje, tylko nie każdy jest w stanie pojąć rangę wspaniałych wydarzeń w Lubaczowie – m.in. w MBP, MDK czy też PSM – nic się nie dzieje bo nie gra w Lubaczowie OSTR, Metallica czy Tomasz Niecik? Profil Lubaczowa zawsze był ten sam – centrum, miasto handlowe.. nie brakuje również inwestycji, które mają poprawić warunki życia mieszkańców – nie od razu Rzym zbudowano. Poza tym istnieje wiele placówek/organizacji, które bardzo chętnie wysłuchają pomysłów mieszkańców na innowacyjny Lubaczów.

 9. Nic nie da pompowanie pieniędzy ani strona internetowa czy kampania społeczna bo to umarło śmiercią naturalną i kropka.Te dwa przejazdy to podrygi pośmiertne.Turystów i kuracjuszy w Horyńcu wozi prywatny przedsiębiorca z Lubaczowa.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here