Uczniowie z „dwójki” najlepsi w drugim Maratonie Matematycznym Gimnazjalistów „MaGMa”

3

W środę (18.02) w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie odbył się II Maraton Matematyczny Gimnazjalistów „MaGMa”, zorganizowany przez nauczycieli matematyki przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Edukacji działającym w tej szkole.

fot. LO Lubaczów
fot. LO Lubaczów, Klaudia Szałaj

Przez pięć godzin uczniowie ze szkół gimnazjalnych z powiatu lubaczowskiego, w czteroosobowych zespołach zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu tej nauki. Po podsumowaniu wyników najlepsi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. Drugie miejsce przypadło gimnazjalistom z Dachnowa, a trzecie uczniom szkoły z Cewkowa.

– Chcemy pogłębiać współpracę z gimnazjami i popularyzować matematykę wśród uczniów. Maraton to także okazja do spotkań nauczycieli, którzy tego dnia mają możliwość prowadzenia dyskusji metodycznych i wymiany doświadczeń- mówi Aleksandra Kozłowska z lubaczowskiego ogólniaka.

Tegoroczna edycja maratonu została dofinansowana przez Fundację mBank, a kwota jaką otrzymali organizatorzy umożliwiła zrealizowanie planów i pomysłów związanych z organizacją tego wydarzenia.  Marek Chmiel, nauczyciel języka polskiego w lubaczowskim liceum i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji podkreśla, że są plany aby przyszłoroczny maraton wyszedł poza granice powiatu lubaczowskiego i stał się konkursem o większym zasięgu.

Więcej informacji w relacji Radia Zamość.

Więcej zdjęć w galerii MaGMa 2015.


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here