Podkarpacie: Jest praca w policji, chętnych nie brakuje

6

Podkarpacka policja planuje w tym roku zatrudnić 140 nowych funkcjonariuszy. Część z nich trafi do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Chętnych nie brakuje, bo praca w tej formacji, choć nie jest łatwa, to daje stabilizację i dość dobre zarobki.

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

O tę posadę mogą starać się osoby tylko z polskim obywatelstwem i niekarane. Rekrutacja obejmuje kilka etapów. Najpierw test z wiedzy o działalności policji i przepisów prawa, a następnie test sprawnościowy i psychologiczny. Największe szanse mają kandydaci z wyższym wykształceniem, dodatkowo z prawem jazdy kategorii A lub C i różnymi uprawnieniami – na przykład ratownika medycznego czy instruktora sportów walki.

Zainteresowanie pracą w policji jest duże, bo zatrudnienie w tej formacji daje stabilizację i dość dobre zarobki. Początkujący policjant zarabia nieco ponad 2 tys. zł na rękę. Wraz z nabywanym stażem i doświadczeniem rośnie uposażenie. W przypadku dzielnicowego jest to średnio 3 tys zł, a specjalista zarabia ok. 4 tys. zł.

Dokumenty przyjmowane są w Sekcji Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Zaczerniu koło Rzeszowa.

Szczegółowe informacje o naborze na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. nic tylko czekać na komentarze ” plecy plecy plecy” hahahah a moze wypadaloby zadac sobie pytanie … czy ja na prawde chce zostac policjantem … jezeli tak to bede dążył do tego z calych sił a nie tylko raz i poddawac sie i od razu mowic o tzw „plecach”

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here