Są zmiany godzin kursowania szynobusu – na lepsze!

5

Od początku lutego uległ zmianie rozkład jazdy szynobusu na trasie Horyniec-Zdrój – Jarosław – Rzeszów. Nowe godziny kursowania są dopasowane do innych połączeń dalekobieżnych w kierunku Krakowa i Wrocławia.

Szynobus w okolicach Baszni Dolnej, fot. Piotr Hulak
Szynobus w okolicach Baszni Dolnej, fot. Piotr Hulak

Według rozkładu jazdy od 1 lutego:

• w piątki szynobus wyjeżdża z Rzeszowa o godz. 15:03, w Jarosławiu czeka 10 min na pociąg dalekobieżny z Wrocławia (Dolnoślązak), odjeżdża z Jarosławia o godz. 15:52, a w Horyńcu jest o godz. 17:04.

• w niedzielę szynobus wyjeżdża z Horyńca o godz. 16:32, w Jarosławiu jest o godz. 17:48, a w Rzeszowie o godz. 18:29 – komunikacja w Jarosławiu z pociągiem do Krakowa o godz. 18:07.

Zmiany w rozkładzie jazdy to jeden z pierwszych efektów rozmów samorządowców z powiatu lubaczowskiego z marszałkiem podkarpackim. Samorządowcy od dawna mówili, że niska rentowność przewozów pasażerskich na tej linii jest spowodowana m.in. brakiem skorelowanego rozkładu jazdy.

Obecna zmiana godzin kursowania szynobusu to pierwszy krok do poprawy rentowności przewozów pasażerskich na tej linii. Od marca br. mają zostać przywrócone kolejne połączenia, a samorządowcy chcą również przeprowadzić kampanię promującą jazdę #szynobusem.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. W marcu PKP IC zmieni rozkład i znowu szynobus będzie nieskomunikowany.

    Czyli mamy dziękować, że szynobus jeździ dwa razy w tygodniu, to jakaś jałmużna czy co?\Parę lat temu gdy zaczynałem studia jeździł pośpieszny Zamość-Wrocław, wlókł się niesamowicie, ale to było coś!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here