XIV Ekstremalna Impreza na Orientację „SKORPION 2015” w Narolu

1

Chcesz sprawdzić granice własnej wytrzymałości? Zgłoś swój udział do XIV Ekstremalnej Imprezy na Orientację „SKORPION 2015”. Tym razem impreza o turystyczno-sportowym charakterze ciesząca się renomą w Polsce i za granicą odbędzie się w Narolu. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku (06.02), rywalizacja rozpocznie się 13 lutego, a zmagania zakończą się po trzech dniach – 15 lutego.

fot. Archiwum
fot. Archiwum

XIV Ekstremalna Impreza na Orientację „SKORPION 2015” jest długodystansowym Marszem na Orientację. Podzielona zostanie na trzy kategorie: kobiet, mężczyzn i drużyny dwuosobowe składające się z kobiet i mężczyzn. Osoby indywidualne i drużyny będą mieć do pokonania trasę o długości 50 lub 100 km. Dodatkowo dla uczestników, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą startować na dłuższych trasach wprowadzono szlak liczący 20 km. Trasę pokonać trzeba odpowiednio w ciągu 6, 16 i 28 godzin. Zawodnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi Punktami Kontrolnymi, czyli miejscami, do których trzeba dotrzeć. Drogę pomiędzy kolejnymi pozycjami każdy może wybrać samodzielnie biorąc pod uwagę swoje umiejętności, doświadczenia czy znajomości terenu. Uczestnicy nie będą mogli korzystać z sygnału GPS, swoją pozycję będą określać tylko przy użyciu kompasu. Poruszać będzie się można marszem na azymut wśród polnych bezdroży czy leśnych ostępów. Wybrać można także łatwiejszy i bezpieczniejszy wariant, np. utwardzoną drogę, choć i z tej trzeba będzie w końcu zboczyć, gdyż Punkty Kontrolne nie będą tak łatwe do zdobycia.

Celem XIV Ekstremalnej Imprezy na Orientację „SKORPION 2015” jest wymiana doświadczeń i integracja miłośników tego typu spotkań, poznawanie turystycznych walorów Roztocza, sprawdzenie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, a także granic własnej wytrzymałości. Organizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze – Oddział Miejski w Lublinie i Klub Imprez Na Orientację „INOCHODZIEC” Lublin.

Więcej informacji na stronie: ino.lublin.pttk.pl/skorpion.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here