Lubaczów: Ukradł spawarkę, a przed policją ukrył się w szafie

6

We wtorkowy (27.01) poranek jeden z mieszkańców Lubaczowa powiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem do budynku stacji PKP w Lubaczowie. Łupem włamywaczy padła spawarka o wartości około 1 tys. złotych. Gdy kilka godzin później lubaczowscy policjanci pojawili się u podejrzanego, ten schował się przed nimi do szafy.

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Wcześnie rano pracownik PKP zawiadomił policjantów z Lubaczowa o włamaniu do warsztatu kolejowego. Z jego relacji wynikało, że sprawca po wybiciu szyby wszedł do środka skąd skradł spawarkę elektryczną wartości około 1 tys. zł. Zaledwie kilka godzin zajęło lubaczowskim kryminalnym wytypowanie i zatrzymanie dwóch podejrzewanych w tej sprawie. Jeden z nich zabarykadował się w domu i nie otwierał funkcjonariuszom drzwi. W związku z tym policjanci wraz ze strażakami wyważyli okno i weszli przez nie do środka. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę ukrytego w szafie. Podczas przeszukania odnaleźli również skradzioną spawarkę, która z kolei ukryta była w pralce.

W działaniach policjanci skorzystali z pomocy przewodnika z psem tropiącym Straży Granicznej.

elubaczow.com, mj, KPP Lubaczów

Zobacz także

6 komentarze

  1. Dziwi mnie jakim cudem ktokolwiek się włamał do budynku PKP, skoro ostatnio non stop waruje tam policja, polując na ludzi, przechodzących przez nieużywane tory kolejowe. Skoro już tam bez sensu stoją, licząc na łatwy zarobek i bawiąc się w sokistów, mogliby przypilnować własności PKP.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here