W Lubaczowie też mamy milionerów

17

Zarobić milion złotych – dla większości mieszkańców naszego powiatu to bardzo odległe marzenie. Okazuje się jednak, że w regionie są ludzie, którzy taką kwotę zarobili „na czysto” tylko w ciągu jednego roku.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Jak wynika z informacji uzyskanych przez nas w Urzędzie Skarbowym w Lubaczowie, w 2014 roku rozliczyło się tutaj trzech podatników, których dochody za poprzedni rok wyniosły ponad 1 milion złotych. Nieco więcej, bo 16 podatników zarobiło w tym okresie od 500 tysięcy złotych do 1 miliona. Zdecydowana większość osób rozliczających się w lubaczowskiej skarbówce, to jednak podatnicy zarabiający znaczenie mniej. Okazuję, że aż 99,3 % składających tu swoje roczne zeznanie rozliczyło się w pierwszym progu podatkowym, czyli ich podstawa opodatkowania nie przekroczyła kwoty 85 528 zł (średnio 7 127,33 zł miesięcznie). Nie mogą dziwić takie statystyki, bo na pensję o takiej wysokości w naszym regionie może liczyć niewielu.

Najlepiej zarabiającym u nas daleko z pewnością do czołówki krajowej. Dla przykładu pensja najlepiej zarabiającego prezesa spółki notowanej na warszawskiej giełdzie w 2013 roku przekroczyła osiem milionów złotych. Majątek Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka w 2013 według Forbes, szacuje się na ponad 11 miliardów złotych.

elubaczow.com, mj

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

17 komentarze

  1. Nie ma co się dziwić, wręcz było by dziwne, by nie było podatnika (firmy) w powiecie lubaczowskim mającej zysk na poziomie 1mln zł. Bardziej warte odnotowania jest to, iż taki podatnik obraca co najmniej 2-3mln złotych…. które są wydawane na bieżącą działalność która dodatkowo w 42% stanowi przychód państwa w ramach podatków.

  2. i myślicie że ten obrót to tu w powiecie był???? podejrzewam że tu to tylko firma widnieje…i pierze się pieniądz…… mam nadzieję że się mylę, ale nie widze tu firm na taką kase. Średnio ok 100 tys na miesiąc, na 20 dni „roboczych” to 50 tys na dzien. Proszę o propozycje……..

  3. Tan kraj piękny kraj chcesz być milioner weź kredyt we frankach i idź na ulice strajkuj bo ci kredyt podnieśli według kursu państwo ci pomoże, mają ludzie tupet jak by nie wiedzieli biorąc kredyt walutowy że może wzrosnąć skoro frankowicze strajkują to wszyscy co mają kredyt w złotówkach też na ulice strajkować ci co podpisali umowę na telefon, kablówkę,prąd,woda,gaz czy tv, lodówkę kupili na raty i muszą płacić na ulice strajkować państwo polskie pomorze TYLKO KTO POMORZE TAMU PAŃSTWU?!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here