Prot Jarnuszkiewicz ze swoimi fotografiami w Muzeum Kresów

0
Prot Jarnuszkiewicz, fot. sztukamediowasp.pl
Prot Jarnuszkiewicz, fot. sztukamediowasp.pl

W niedzielę (25.01) Muzeum Kresów w Lubaczowie będzie gościć Prota Jarnuszkiewicza – fotografa, reżysera światła teatralnego i do spotów reklamowych, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autora kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą. Wernisaż rozpocznie się o godz. 11:00, a wystawa fotografii będzie czynna do końca lutego.

Zdjęcia Prota Jarnuszkiewicza ukazują dialog z przestrzenią i istnieniem człowieka oraz jego wpływu na zmieniający się krajobraz. Fotograf w swoich pracach przedstawia jej nieznane oblicze, a pozornie prozaiczne ujęcia zyskują nowe znaczenia. – Myślę o tych zdjęciach, jako o formie przedstawienia siebie w danym momencie. Moje realizacje, właściwie od początku kiedy fotografowałem, stanowiły sinusoidę – od opowieści o przestrzeni do opowieści o człowieku – mówił dla Bloga Mazowieckiego Centrum Kultury „Bloge12” Prot Jarnuszkiewicz.

Prot Jarnuszkiewicz urodził się w 1977 roku w Warszawie. Jest absolwentem wydziału operatorskiego PSFTviT w Łodzi. W 2002 roku uzyskał dyplom i tytuł magistra sztuki, w 2005 roku – tytuł doktora sztuki filmowej w dyscyplinie fotografia, w 2010 roku – tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, a następnie otrzymał stanowisko profesora Akademii Sztuk Pięknych. Prot Jarnuszkiewicz na swoim koncie ma kilkanaście wystaw fotograficznych, zbiorowych i indywidualnych. Publikował zdjęcia w takich czasopismach i magazynach, jak: Pozytyw, Konteksty, Kwartalnik Polskiej Fotografii OKO, współpracował też z Didaskaliami, Teatrem i Rzeczpospolitą. Jako reżyser światła współtworzy spektakle z teatrem „Studio” w Warszawie. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Łodzi.

Prot Jarnuszkiewicz prowadzi własne studio fotograficzne, w którym realizuje projekty reklamowe, m.in. dla: Silver Screen, Coffee Haven, HIS Jeans, Franco Feruzz, Adidas Polska, Zelmer. W czasie swojej kariery zawodowej zdobył wiele nagród i wyróżnień. Wśród najważniejszych można wymienić: Nagrodę Rektora ASP w Warszawie Prof. Ksawerego Piwockiego za specjalne osiągnięcia dydaktyczne (2010 r.), Nagrodę Pegaz (2012 r.) oraz Nagrodę Rektora ASP w Warszawie Prof. Adama Myjaka za specjalne osiągnięcia dydaktyczne (2013 r.). Od 2008 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz do rady artystycznej Związku.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here