Wirtualne Muzeum Kresów w Lubaczowie

2

Muzeum Kresów w Lubaczowie dołączyło do grona instytucji udostępniających wirtualną wersję swoich zbiorów na portalu Wirtualnych Muzeów Podkarpacia.

wirtualne_muzeum_kresow_lubaczow

Jeszcze w listopadzie 2014 roku pracownicy laboratorium 3D z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie pojawili się w lubaczowskiej placówce, przedstawili założenia i misję projektu oraz zaprezentowali efekty swojej pracy w procesie cyfryzacji eksponatów z Lubaczowa. Podczas digitalizowania obiektów eksperci zastosowali różne technologie cyfryzacji. Wykorzystano także rozmaite techniki prezentacyjne, zdjęcia gigapikselowe, obiekty 3D oraz pierwszy raz na portalu zdjęcia 360o. Na stronie wirtualnego Muzeum Kresów możemy obejrzeć m.in. szczegółowo opisany grób szkieletowy wraz z całym wyposażeniem. Niebawem ma pojawić się także cyfrowa rekonstrukcja lubaczowskiego zamku z XVI w. z możliwością jego wirtualnego zwiedzania.

Wirtualna wersja zbiorów muzealnych jest dostępna na stronie: wmp.podkarpackie.pl.

Więcej o przystąpieniu Muzeum Kresów w Lubaczowie w szeregi wirtualnych instytucji mówi dla Telewizji Lubaczów jego gospodarz dyrektor Stanisław Piotr Makara.

elubaczow.com, lubaczow.powiat.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here