Koncert Noworoczny 2015 za nami

0

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Nowego Roku Miejski Dom Kultury w Lubaczowie otworzył sezon artystyczny Koncertem Noworocznym. Na scenie pojawiły się sekcje działające w placówce, jej absolwenci i zaproszony gość – zespół „Silesian Singers”.

Fot. MDK w Lubaczowie
Fot. MDK w Lubaczowie

Coroczny Koncert Noworoczny niezmiennie przyciąga wielu odbiorców. Zachwyca różnorodnością form scenicznych i niepowtarzalnym klimatem świątecznym. Jest wspaniałą okazją do spotkań i podsumowania dorocznej pracy grup działających w MDK. W tym roku na deskach pojawili się mali artyści i ci nieco starsi. Mogliśmy podziwiać występy „Teatru Małych Form”, Dziecięcego Teatru „Lentylki”, Grupy Breakdance „Gruby Lolo”, Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Mali Lubaczowianie”, zespołu muzycznego „S 23”. Ponadto zaprezentowały się dwie grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej nr 1, a nad ich prezentacją czuwały Ewa Swatek, Małgorzata Fircowicz-Kopa i Alicja Kudyba. Obok nich wystąpili soliści i recytatorzy – Małgorzata Stopyra i Joanna Bryk – laureatki I i II miejsca XVII Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego. Mieliśmy także okazję zobaczyć absolwentów instytucji, którzy wkroczyli już w dorosłe życie, ale nadal uświetniają wydarzenia organizowane w MDK. Na scenie pojawiła się Karolina Kopa, Damian Świerczek i zespół muzyczny „L’Music Project”.

Niewątpliwie publiczność zachwyciła gwiazda wieczoru – zespół „Silesian Singers”. Choć grupa powstała niedawno, bo w listopadzie 2013 r. to już wyróżnia się profesjonalizmem, a proponowana przez nich rozrywka jest na najwyższym poziomie. Studenci Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego opierając się tylko na walorach swoich aparatów mowy, nie używając instrumentów muzycznych, tworzą interesujące aranżacje dźwiękowe. Jak mówią o sobie ­„chcemy być naturalni i prawdziwi, dlatego wszystkie propozycje muzyczne zespołu są prezentacją muzyki na żywo i bez użycia jakichkolwiek elektronicznych efektów.” W MDK w Lubaczowie mogliśmy wysłuchać, w ich wykonaniu, polskich kolęd, piosenek świątecznych oraz znanych przebojów, np. „Już taki jestem zimny drań”, „Ach te baby” czy „What a wonderful world”.

Podczas Koncertu Noworocznego nie zabrakło życzeń noworocznych, które złożyli artyści oraz Krzysztof Szpyt – Burmistrz Miasta Lubaczowa, ks. dziekan Andrzej Stopyra i Andrzej Kindrat – Dyrektor MDK.

Więcej zdjęć w galerii MDK w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here