Nielegalny hazard w centrum Lubaczowa – 14 osób oskarżonych

8

14 osób odpowie przed sądem za udział w nielegalnych grach hazardowych w wynajmowanych domach w centrum Lubaczowa – informuje Gazeta Wyborcza w Rzeszowie.

fot. Archiwum
fot. Archiwum

Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie zakończyła śledztwo i wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się hazardem w Lubaczowie. Sąd będzie rozliczał sześć osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To mieszkańcy Podkarpacia: Krzysztof T., Przemysław P., Damian D., Rafał B., Kamil S. i Piotr S. Wśród oskarżonych są także mieszkańcy województw małopolskiego i lubelskiego. To mężczyźni w wieku od 30 do 38 lat.

Nielegalne gry na automatach w centrum Lubaczowa ujawniono przy okazji zupełnie innej sprawy, która zaczęła się dwa lata temu. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dowiedzieli się, że przez polsko-ukraińskie przejście planowany jest systematyczny przemyt papierosów z Ukrainy do Polski. Tygodniowo miało być szmuglowanych po kilkanaście tysięcy kartonów. Wtedy służby rozpoczęły operację, przy okazji której na jaw wyszła sprawa nielegalnego hazardu.

– Z ustaleń śledczych wynika, że od grudnia 2012 r. do lipca 2014 r. w centrum Lubaczowa w dwóch wynajmowanych domach działały nielegalne automaty do gier hazardowych. Postawiono w nich pięć urządzeń. Przez prawie dwa lata jeden z automatów był w stanie „zarobić” około 110 tys. zł. Ile łącznie? Tego prokuraturze nie udało się ustalić – pisze rzeszow.gazeta.pl.

– Można powiedzieć, że to było zamknięte kasyno. Domy były chronione przez ochroniarzy. Wstęp do nich miały zaufane osoby. W budynkach były wideodomofony – mówi gazecie Damian Mirecki, szef wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Prokuratura twierdzi w nielegalnych grach hazardowych brało udział kilkadziesiąt osób, ale gracze nie są objęci aktem oskarżenia, tylko osoby, które zorganizowały cały proceder.

Cały tekst na: Nielegalny hazard w centrum miasta

elubaczow.com, hp, rzeszow.gazeta.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

  1. hazard, czasem wygrać sie zdarza.. to hazard hazard:] dajcie ludziom zarobic, kto bedzie chcial przegrac to i tak przegra te pieniadze:)) przynajmniej ludzie z naszego regionu sie dorabiali i oczywiscie tez wydawali te pieniadze w naszym regionie:) policyjne panstwo , policyjna wies

  2. Czy to automaty od babuni 🙂 ?
    P.S: jezeli w rok automat byl w stanie zarobic na czysto czyli takze po wyplatach 110 tysiecy zlotych i bylo 5 maszyn i 20 grajacych, to chcecie powiedziec ze okolo 20 lubaczowian wrzucilo do maszyny ponad pol miliona zlotych?
    Prawie jak w Monaco i zarobki jak w Luxemburgu 😀

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here