Radni powiatowi ustalili zarobki starosty lubaczowskiego, a radni miejscy burmistrza Lubaczowa

17

Nieco więcej niż w poprzedniej kadencji zarobi starosta lubaczowski Józef Michalik. Radni powiatowi ustalili jego miesięczne wynagrodzenie w wysokości nieco ponad 10 tys. zł brutto. Prawie 2 tys zł brutto mniej zarobi natomiast burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. Przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące wynagrodzeń włodarzy ustalonych przez radnych powiatowych i miejskich w Lubaczowie.

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Pensja Starosty Powiatu Lubaczowskiego Józefa Michalika wzrosła w porównaniu do poprzedniej kadencji dokładnie o 680 złotych. Starosta będzie otrzymywał 5400 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1780 zł dodatku funkcyjnego, 2592 zł dodatku specjalnego oraz 20 % dodatku za wysługę lat. W sumie daje to 10852 zł wynagrodzenia miesięcznego brutto. To oznacza, że na konto starosty trafiać będzie około 7,6 tys zł. Taką decyzję podjęli radni powiatowi, którzy zaznaczają jednak, że w minionej kadencji padła z ich strony propozycja podwyżki, ale wówczas sam starosta prosił o pozostawienie jego pensji na dotychczasowym poziomie. Zarobki starosty lubaczowskiego są zbliżone do poziomu wynagrodzenia innych starostów z regionu. Józef Michalik zarobi nieco więcej niż starosta jarosławski, ale nieco mniej niż np. starosta przeworski.

Podczas grudniowej sesji radni Radny Miejskiej w Lubaczowie ustalili także wynagrodzenie burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta. Będzie on otrzymywał wynagrodzenie składające się z 5000 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1500 zł dodatku funkcyjnego, dodatek specjalny w wysokości 25 % od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 1625,00 zł i dodatek za wysługę lat w wysokości 20 % wynagrodzenia zasadniczego, czyli 1000,00 zł. Wszystko razem daje 9125 zł wynagrodzenia miesięcznego brutto. Po potraceniach, na konto burmistrza wpływać więc będzie około 6,4 tysiąca złotych. Również burmistrz Krzysztof Szpyt nie odbiega w zarobkach od samorządowców piastujących podobne funkcje w regionie. Dla przykładu w Sieniawie zarobki burmistrza Adama Wosia pozostaną na tym samym poziomie, niezmiennie od 7 lat – ten zarabia nieco ponad 12 tys. zł brutto. Nowy burmistrz Przeworska Leszek Kisiel zarobi 11780 zł brutto, a burmistrz Pruchnika 8800 tys zł brutto.

Niebawem na naszym portalu artykuł dotyczący zarobków poszczególnych wójtów i burmistrzów w powiecie lubaczowskim.

elubaczow.com, kaj, nowiny24.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

17 komentarze

 1. 6 czy 7 na rekę to już nie duża różnica, tylko czmu nie może to być 2 lub 3 tyś? Kto i w jaki sposób ustala te pensje? Przeciez za 3 tys na rączke można swobodnie żyć i jeszcze coś odłożyć, co ma powiedzieć 80% ludziw w powiecie zarabiający nie więcej niż 1500 na rekę?

 2. CYTAT:
  „Kandydatem na wójta lub burmistrza może być obywatel polski mający prawo wybierania w tych wyborach, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 25 lat, jest wpisany do stałego rejestru wyborców w jednej z gmin na obszarze Polski. Z przepisów kodeksu wyborczego nie wynika natomiast obowiązek zamieszkiwania na obszarze gminy, w której kandydat zostanie zgłoszony. PKW zaznacza, że kandydata na wójta zgłasza się do właściwej gminnej komisji wyborczej nie później niż do godz. 24.00 w dniu 17 października 2014 r.”

  Jakim problemem było zgłosić się do kandydowania na burmistrza??? Słucham??? Jeżeli nie jesteś stworzony lub stworzona do zarządzania miastem to jest masa innych zawodów lepiej lub gorzej płatnych. Ponadto z tego co się orientuję to pensję burmistrza ustala rada która jak mnie pamięc nie myli w większości jest zbudowana z konkurencyjnych partii ;))) Do kogo zatem macie pretensje???

 3. jakby już coś zrobił to miałby powód podnosić pensję sobie 😉 a dopiero co usiadł na stołku.

  dla przykładu w Nowinach o wójcie Tarnowca, który poprosił radnych o obniżenie mu pensji do minimum i jej część będzie przekazywał na stypendia dla najzdolniejszych dzieci w gminie.

 4. Większość potencjalnych inwestorów patrzy na strony lokalne aby poznać środowisko. Skoro nie widać pozytywów to narzekający mogą mieś pretensje sami dla siebie. Bezrobocie, niska pensja …
  Czy coś się zmieni ?
  Warto czekać.
  Może krytycy wszystkiego i wszystkich zmienią się w optymistów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here