Od poniedziałku dostępna poczekalnia dla podróżujacych

19

Od najbliższego poniedziałku (22.12) w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Juliusza Słowackiego w Lubaczowie dla podróżujących dostępna będzie tymczasowa poczekalnia. To dobra informacja przed nachodzącą według synoptyków zimową aurą.

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

Wygląda na to, że po ponad półrocznej batalii, podróżujący korzystający m.in. z usług jarosławskiego PKS-u, będą mieli się gdzie schronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi w naszym mieście. Nowa poczekalnia, która znajduje się w okolicy byłego dworca, to pomysł władz miejskich na zaistniałą sytuację. Obiekt będzie dostępny w godzinach od 7:00 do 17:00, a to podyktowane jest godzinami pracy osób odpowiedzialnych za pomieszczenie. Niewykluczone jednak jest wydłużenie godzin dostępności poczekalni np. w przypadku nadejścia sporych mrozów.

Przypomnijmy, że problemy podróżujących w Lubaczowie rozpoczęły się wiosną br. O tym, że PKS sprzedał dworzec autobusowy i kazał pasażerom stać pod gołym niebem pisaliśmy jako pierwsi w maju br. Po naszej publikacji rozpoczęło się szukanie winnych zaistniałej sytuacji. Urzędnicy, zarządcy dróg i jarosławski PKS korespondowali, ale efektów ich pism nie było widać.  Sytuacja odmieniła się pod koniec września, kiedy to przy zatoczkach autobusowych pojawiły się dość nietypowe zadaszenia, które jednak nie spełniły oczekiwań podróżujących. Później władze miejskie znalazły środki finansowe i zakupiły nowe przeszklone wiaty przystankowe.

Temat byłego dworca i sytuacji podróżujących pojawiał się także w kampanii wyborczej, a obecny burmistrz Krzysztof Szpyt deklarował potraktowanie sprawy priorytetowo. Po wygranych przez niego wyborach i rozmowach z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej udało się udostępnić podróżującym lokal po dawnym sklepie nr 14 przy ulicy Juliusza Słowackiego.

W Ratuszu liczą jednak, że będzie to przejściowe rozwiązanie i zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, poczekalnia z prawdziwego zdarzenia znajdzie się przy mającym powstać po byłym dworcu hipermarkecie.

elubaczow.com, kaj


19 komentarze

 1. Miejmy nadzieję, że pomieszczenie będzie w zimie ogrzewane. Godziny otwarcia można by dopasować do godzin odjazdów autobusów. Rano najlepiej od godz 6.00. Będą jakieś ławki do siedzenia? Można też pomyśleć o jakimś automacie z kawą, herbatą czy słodyczami i napojami.

 2. wiem, ale poczekalnia nie służy mieszkańcom Lubaczowa tylko w większości ludzi z okolic – powinien się tym wójt zająć a jeśli już p. Szpyt to zrobił to gmina wiejska powinna się dołożyć, ale p. Szpyt nie będzie patrzył jakim kosztem to się robi, byle coś zrobić i udowodnić że się da.
  Za rządów Pani Magoń zadłużenie spadło o 2 mln, jestem ciekawy co będzie za tych rządów.

 3. Brawo ,dobre posunięcie z poczekalnią !
  Fajnie by było jakby Pan Burmistrz pokazał ile to będzie miesięcznie kosztowało .
  Ogrzewanie oraz ławki to podstawa ,hot-spot wifi to żaden wydatek .
  Przydała by się też konkretna osoba żeby pilnowała porządku ,bo nie oszukujmy się ale ponad połowie ludzi którzy przyjeźdzają do lubaczowa się uczyć wychodzi słoma z butów – żeby się nie okazało że nowy tymczasowy dworzec będzie później długo nie czynny bo będzie potrzebny remont .

  Sprawa ważniejsza która bulwersuje wiele osób .

  Rynek tj. żel betonowo-brukowy placyk z paroma drzewami .
  Skoro jest takim terenem dlaczego nie jest regularnie odśnieżany -chodzi mi o ścieżki po przekątnych rynku które przecinają się w miejscu gdzie jest studnia -muszą być odśnieżane .

  Powinna zostać zorganizowana debata publiczna dla mieszkańców Lubaczowa ,ponieważ rynek musi zostać przerobiony ,jest beznadziejnym miejscem w lecie gdyż tylko w paru miejscach można schronić się od prażącego słońca

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here