Rekordowa „mikołajkowa” akcja krwiodawstwa w Horyńcu-Zdroju

0

Ponad pięćdziesięciu chętnych zgłosiło się na „mikołajkową” akcję krwiodawstwa, która odbyła się w niedzielę (07.12) w Horyńcu Zdroju. Zainteresowanie było tak duże, że dawcy musieli odczekać swoje w kolejce.

fot. KHDK "Ratownik"
fot. KHDK „Ratownik”

Organizatorem akcji był Klub HDK „Ratownik” z Horyńca-Zdroju oraz Oddział Terenowy RCKiK Lublin w Tomaszowie Lubelskim. Jak informują organizatorzy, poranek nie zapowiadał takiego oblężenia.

– Pierwsi dawcy czekali przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury już przed godziną 9:00. O godzinie 10:00 było jeszcze spokojnie, ale przed południem, kiedy kończył się czas na rejestrację dawców kolejka była już ogromna. Zainteresowanie przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Zarejestrowaliśmy 55-ciu dawców. To wynik, jakim nie może pochwalić się żadne miasto w powiecie lubaczowskim i żadna miejscowość, w której gości ekipa z Oddziału Terenowego RCKiK Lublin w Tomaszowie Lubelskim. Bez wątpienia jest to zasługa wspaniałych ludzi, dawców, którzy coraz liczniej odpowiadają na nasz apel o bezinteresowną pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji. Taka postawa zasługuje na najwyższe słowa uznania. Dziękujemy też cierpliwym i wyrozumiałym pracownikom Oddziału Terenowego RCKiK w Tomaszowie Lubelskim – informuje Zarząd HDK „Ratownik”.

Klub HDK „Ratownik” tego dnia zyskał także czterech nowych członków i wspominał również zmarłego niedawno kolegę Bogdana Gołębiowskiego.

Więcej facebook.com/krwioawcy


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here