Finał konkursu „Looking for talents”

0

„Czas na mnie” – pod takim hasłem w Zespole Szkół w Oleszycach odbyła się V edycja konkursu recytatorskiego „Looking for Talents”. Wydarzenie poświęcone było Tadeuszowi Różewiczowi – zmarłemu w tym roku wybitnemu poecie i dramaturgowi. Wzięło w nim udział 32 uczniów reprezentujących 9 szkół z powiatu lubaczowskiego.

fot. ZS w Oleszycach
fot. ZS w Oleszycach

Jury oceniło uczestników w dwóch kategoriach.

W kategorii gimnazjów nagrodzono:
I miejsce Małgorzata Stopyra – uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Lubaczowie,
II miejsce ex aequo: Katarzyna Parobi z Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Baszni Dolnej oraz Paulina Babicka z Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie,
III miejsce ex aequo Ewa Szpyt z Publicznego Gimnazjum nr 2 im Jana III Sobieskiego w Lubaczowie oraz Karol Terech z Publicznego Gimnazjum im. prof. Franciszka Misztala w Lisich Jamach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono:
I miejsce Sylwia Krzych z Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie,
II miejsce Karolina Jabłońska z Zespołu Szkół w Oleszycach,
III ex aequo Daniel Mazurkiewicz z Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie i Marta Hadel z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci tabletów i książek ufundowanych przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Jurorzy podkreślili wysoki poziom prezentacji i zaangażowanie uczestników, którzy recytowali wiersze Różewicza w języku polskim i wybranym przez siebie języku obcym. Organizatorzy serdecznie dziękują za liczny udział w konkursie, gratulują sukcesów i już zapraszają na kolejne spotkanie z poezją .


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here