Sprzęt od WOŚP trafił do szpitala w Lubaczowie

15

Pomoc, dziecięcy uśmiech, szczęście – gdy słyszymy owe określenia od razu przychodzi nam na myśl Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która każdego roku gra dla chorych i potrzebujących. Jej dźwięki słychać także w Lubaczowie. Teraz nasza aktywność została doceniona, bo Oddział Neonatologiczny lubaczowskiego szpitala otrzymał bardzo cenny i przede wszystkim pomocny i bezpieczny sprzęt.

fot. WOŚP Lubaczów
fot. WOŚP Lubaczów

Do Oddziału Neonatologicznego SP ZOZ w Lubaczowie w listopadzie trafiły: stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubator zamknięty, kardiomonitor z pulsoksymetrem, miernik bilirubiny, lampa do fototerapii, waga niemowlęca.

Relacja Telewizji Lubaczów.

elubaczow.com, WOŚP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

15 komentarze

 1. A jak wygląda to w łącznym zestawieniu: Ile pieniędzy Lubaczów zebrał przez cały okres WOŚP, a ile wynosi wartość tego sprzętu (nie mam na myśli ceny zakupu tego sprzętu, bo ta nie zawsze idzie w parze z wartością rynkową).? Czy to na pewno aż taki sukces?

 2. Lubaczowski sztab od początku swojej działalności ((czyli od roku 1994r.)zebral 518 663 zł i 58 gr. Pytanie tylko jakie to ma znaczenie ?? Sprzęt ofiarowany z WOŚP trafia również do innych szpitali z których korzystają równiez mieszkańcyy naszego powiatu.Pozdrawiam

 3. Dobrze by było rozesłać ten link do niektórych księży którzy tak na kazaniach oczerniają a wręcz zabraniają dawać datki na WOŚP

  Brawo i Szacunek dla całego sztabu i wolontariuszy oraz dla wszystkich którzy przyczynili się do tak pięknej akcji jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy:)

 4. Polecam poczytać wpisy blogera „MatkaKurka”, a trochę zmienicie zdanie. Oczywiście piękny sprzęt, tylko Jurek coś nie kwapi się z pokazaniem pełnych rozliczeń finansowych mimo, że prosił go o to sąd. Kilka Złotych Melonów na sprzęt, a kilka „melonów-milionów” do kieszeni – zarówno jego, jak i żony, co udowadniał wspominany bloger. Pośrednikami przy transakcjach jest Melon i Mrówka Cała.

 5. SUPER! w końcu namacalny dowód na skuteczność WOŚP! Nie ma gadania, obiecywania, tylko działanie. (…) Ale najlepiej jest skrytykować i nic nie robić. Jurek wart jest wysokich zarobków! zasłużył sobie tą akcją. BRAWO! Tak Trzymać!

 6. zamiast cieszyć się , że do lubaczowskiego szpitala trafia nowy sprzęt to czytam tutaj same pretensje, że czemu tak mało,że wośp działa nieuczciwie.. w tym kraju nigdy nic się nie zmieni bo u nas nikt nie cieszy sie z tego co jest tylko zawsze trzeba krytykować bo zawsze mało…

 7. NFZ dysponuje rocznie kwotą wynoszącą około 200 miliardów zlotych.
  50 milionów zebrane przez WOSP stanowi 0,025 procenta tego, co my dajemy w podatkach i składkach na służbę zdrowia.

  Mówienie, że gdyby nie WOŚP … świadczy niestety o braku elementarnej wiedzy na temat finansowania z budżetu państwa.

 8. Zanim zapadnie decyzja, która placówka otrzyma jaki sprzęt, sprawdzany jest personel i kompetencje załogi szpitala. Dlatego zapewniam, że nie ma się czym martwić, mimo panowania negatywnej opinii na temat personelu w lubaczowskim szpitalu. Są działy w tej placówce, gdzie pracujący w nich ludzie mają wystarczającą wiedzę w danej specjalizacji.
  Realista, słuszna uwaga o budżecie i NFZ. Nie zapominaj jednak, że te 200 miliardów wydawanych rocznie przez NFZ to UTRZYMANIE całej służby zdrowia w Polsce (wbrew pozorom – w dużym kraju). Jeżeli chcesz porównywać procentową skalę budżetu jakim dysponują oba podmioty, należy uwzględnić w twoim wyliczeniu kasę wydawaną tylko na sprzęt i szkolenia pracowników. Odejmij z tych 200 miliardów koszty poboczne, niezwiązane z powyższymi. Zapewniam cię, że wyjdzie całkiem imponujący wynik, zważywszy na fakt, że akcja zbierania pieniądzy przez Orkiestrę trwa jeden dzień (nie biorąc pod uwagę aukcji itp.) Dlatego uważam, iż „mówienie, że gdyby nie WOŚP” nie jest pozbawione najmniejszego sensu ani nie jest wynikiem braku elementarnej wiedzy na temat rozdzielania kasy przez wspomniany NFZ. Mamy żywe dowody na to, że faktycznie istnieje cała masa przykładów ratowania ludzkiego życia za pomocą sprzętu otrzymanego z fundacji Owsiaka. I właśnie gdyby nie ten sprzęt to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tych ludzi już dziś nie byłoby z nami. Być może w twojej rodzinie też są lub będą takie przypadki.
  Ja doskonale rozumiem twój ból d*** na temat „afery” i wojny jaką wypowiedział bloger MatkaKurka Owsiakowi. Ja również jestem ciekaw finału toczących się procesów. Na razie wyroki, które zapadły są na niekorzyść Pana w czerwonych spodniach. Problem polega na tym, że póki co to obaj Panowie udowadniają sobie kto kogo bardziej obraził. Konkretów i prawomocnych wyroków nie ma. Również chciałbym, aby ta sprawa została wyjaśniona w 100% i chciałbym, aby osoby ewentualnie odpowiedzialne za jakiekolwiek przekręty w WOŚP z imienia i nazwiska odpowiedziały za to. Podejrzewam jednak, że długo przyjdzie nam na to jeszcze poczekać.
  Na koniec tego mojego nudnego przemówienia, pozwolę sobie wkleić cytat znaleziony w internecie: „Ja dla ludzi, którzy najgłośniej krzyczą jaki to Owsiak jest zły, zawsze mam tę samą receptę: jeśli będziecie umierać, wasi rodzice albo dzieci i traficie do szpitala to koniecznie powiedzcie, żeby przypadkiem sprzętem od orkiestry nie ratowali życia. Proste jak ch*j :)” Niech to będzie puentą mojego komentarza.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here