Krzysztof Szpyt: Z mieszkańcami trzeba być „na bieżąco”

5

Kilka godzin trwało ostatnie, piątkowe (14.11) spotkanie wyborcze kandydata na burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta z mieszkańcami Lubaczowa. W ich trakcie, w różnych częściach naszego miasta obecny wicestarosta lubaczowski prezentował swoje plany dotyczące rozwoju Lubaczowa.

IMG_20141113_170122

Spotkanie Krzysztofa Szpyta w internacie Zespołu Szkół, fot. Piotr Hulak.

– Dzięki takim bezpośrednim spotkaniom miałem okazję przybliżyć swoją osobę, zaprezentować moje plany rozwoju Lubaczowa oraz zapoznać się z wieloma sugestiami i pomysłami płynącymi od mieszkańców, a dotyczącymi przyszłej kadencji. Oprócz tematów związanych z osią mojego programu, czyli z rozwojem gospodarczym i kreowaniem miejsc pracy, pojawiało się wiele tematów dotyczących bieżących problemów – mówi Krzysztof Szpyt.

W trakcie rozmów podnoszony był temat nowego targowiska, dworca PKS, czy lubaczowskiego Rynku. Kandydata dopytywano m.in. o sytuację finansową miasta i możliwości pozyskiwania nowych funduszy unijnych. Przypominano o pilnej konieczności wykonania niektórych dróg, zwłaszcza tych gdzie ludzie „toną” w błocie – ul. Mazury, Szpitalna, Matejki, Hubala (połączenie do osiedla Słowackiego), i wiele innych mniejszych osiedlowych ciągów komunikacyjnych. Pojawiały się aspekty możliwości współpracy z powiatem i okolicznymi gminami na poziomie samorządów i jednostek organizacyjnych.

Powtarzającym się często na każdym osiedlu tematem była sprawa drogi na działki, którą w oczach mieszkańców należy koniecznie wykonać. Kandydat wielokrotnie deklarował częstsze kontakty, aby na bieżąco informować o działaniach burmistrza i aby konsultować ważne dla Lubaczowa decyzje.

– Te przedwyborcze spotkania podsunęły mi sporo pomysłów na przyszłość. Właśnie z tej mądrości społecznej ludzi w różnym wieku i o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym chciałbym korzystać jako przyszły włodarz miasta – podsumowuje Krzysztof Szpyt.

W trakcie jednego ze spotkań zapytano go także o ocenę władz miejskich mijającej kadencji.

– Z pewnością nie była to kadencja zmarnowana. Udało się zrobić wiele inwestycji, z których mogą się cieszyć mieszkańcy. Docenić należy z pewnością inwestycje w infrastrukturę miejską i tereny inwestycyjne przy ulicy Technicznej – to potencjał do wykorzystania w przyszłości. Były też działania, które nie wypadły najlepiej, a przykładem może być tu nowe miejskie targowisko. Wierzę jednak, że przy odpowiednim podejściu do tego tematu, także z niego w przyszłości będziemy zadowoleni – podsumował kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelski Samorząd.

Krzysztofa Szpyta na finiszu kampanii wsparł także starosta lubaczowski Józef Michalik, który uważa go „za najlepszego spośród ubiegających się o fotel burmistrza Lubaczowa”.

elubaczow.com, hp, mj

Zobacz także

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here