Nowe wiaty przystankowe w Lubaczowie

6

W okolicy byłego dworca PKS w Lubaczowie pojawiły się nowe wiaty przystankowe. To dobra wiadomość dla pasażerów, którzy do tej pory nie mieli gdzie schronić się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

fot. elubaczow.com

O tym, że PKS sprzedał dworzec autobusowy i kazał pasażerom stać pod gołym niebem pisaliśmy jeszcze w maju br. Po naszym artykule rozpoczęło się szukanie winnych zaistniałej sytuacji. Urzędnicy, zarządcy dróg i jarosławski PKS korespondowali, ale efektów ich pism widać nie było.  Sytuacja odmieniła się pod koniec września, kiedy to w tym miejscu pojawiły się dość nietypowe zadaszenia. Jak się okazało, był to efekt rozbiórki i „modernizacji” starych wiat przystankowych usytuowanych w innych częściach miasta. Na temat ich wyglądu i funkcjonalności nie można napisać zbyt wiele, a nasi Czytelnicy nie zostawili na nich suchej nitki. Sprawą „baldachimów” zajęły się też media regionalne.

Po całym „zamieszaniu”, władze miejskie postanowiły znaleźć środki finansowe w budżecie i zadecydowały o zakupie na własny koszt nowych, przeszklonych wiat. Te, po sąsiedzku z „baldachimami”, służą podróżnym od nieco ponad tygodnia.

elubaczow.com, kaj


6 komentarze

  1. A wiaty stoja przy drodze powiatowej, autobusy jeżdzą po całym powiecie, więc jakiej cholery chcecie od władz miasta, mogl powiat postawic te wiaty, aby kupic te wiaty to zabrali pioeniądze z jakiegoś miejsca i oby nie było to np. kasa na przedszkola !!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here