Siatkówka: Pierwsza porażka AS Procadii Lubaczów – zobacz zdjęcia

6

Czwartoligowi siatkarze AS Procadii Lubaczów w swoim czwartym ligowym spotkaniu doznali pierwszej porażki. Przegrana z MKS Wierzbna była dość dotkliwa, bo zawodnicy z Lubaczowa nie ugrali choćby seta, a mecz był ostatnią imprezą z cyklu organizowanego w ramach Dni Otwartych Akademii Sportu.

DSC_7106

Drużynie AS Procadii nie można z pewnością zarzucić braku walki i choć wynik 0:3 mógłby wskazywać na jednostronny pojedynek, to tym razem tak nie było. Zdeterminowanie miejscowych było widać szczególnie w pierwszym secie. Niestety gospodarzom w końcówce partii zabrakło zimnej krwi i ostatecznie set padł łupem przyjezdnych. Podobny przebieg miała druga odsłona, która także rozstrzygnęła się w samej końcówce. W trzecim secie z gospodarzy uszło jakby powietrze i z punktu na punkt wiara w zwycięstwo była coraz mniejsza. Ostatecznie to drużyna z Wierzbnej cieszyła się z kompletu punktów.

Niedzielne spotkanie było ostatnim punktem z cyklu imprez organizowanych w ramach Dni Otwartych Akademii Sportu w Lubaczowie. Z tej okazji w hali Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie pojawił się wiceminister sportu Bogusław Ulijasz oraz poseł na Sejm RP Marek Rząsa. Obaj nagrodzili wyróżniających się zawodników oraz składali gratulacje i podziękowania w stronę zarządu Akademii Sportu za aktywną działalność na niwie sportowej.

Porażka zespołu z Lubaczowa nie wpłynęła co prawda na obecną pozycję drużyny w tabeli, ale może ją skomplikować w przyszłości, bo teraz przed lubaczowianami najmocniejsi rywale w lidze. Już w najbliższą niedzielę AS Procadia podejmować będzie SSPS PBS Czarnych Oleszyce, którzy liderują tabeli, a tydzień później czeka ich wyjazd na trudny teren do Radymna.