Wystawa malarska i koncert Conrado Yaneza w niedzielę w Oleszycach

0
conrado_2
Conrado Yanez, fot. extomusic.com

Na wernisaż wystawy miejscowego artysty malarza Zenona Siryka, połączony z koncertem Conrado Yaneza, finalisty programu „Must Be The Music Tylko Muzyka”, zapraszają do Oleszyc burmistrz oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach.

Conrado Yanez pochodzi z Filipin, do Polski przyjechał w 1995 roku. Od tamtej pory mieszka w Katowicach, gdzie założył rodzinę. Pierwsze lata w kraju spędził dorywczo zajmując się obsługą imprez okolicznościowych. Przy okazji wykonywania swej pracy, wielokrotnie otrzymywał sygnały mówiące o tym, że jest kimś zdecydowanie więcej niż zwykłym muzykiem. Aby w pełni zweryfikować przychylne opinie, w 2011 roku postanowił wziąć udział w programie MUST BE THE MUSIC – TYLKO MUZYKA. Przebojem pokonał kolejne etapy programu, docierając aż do samego finału. Ostatecznie, po wykonaniu piosenek Louisa Armstronga, Joe Cockera oraz Elvisa Preleya, zajął 2 miejsce, zdobywając głosy i serca wielu tysięcy Polaków.

Zenon Siryk, urodzony w 1936 roku, samorodny artysta z Oleszyc, który malować zaczął już w I klasie szkoły podstawowej. Od tego czasu malarstwo stało się jego życiową pasją. Warsztatu uczył się podpatrując dzieła wielkich mistrzów pędzla. Maluje plakatówką, akwarelą i farbami olejnymi. Ulubionymi motywami twórcy są pejzaże i martwa natura. Zawsze odpowiednich widoków szukał w rodzinnych stronach, a więc w okolicach Oleszyc. Na swoim koncie ma szereg wystaw w Rzeszowie, Przemyślu i Lubaczowie. Jego prace wzbudzały duże zainteresowanie i większość z nich niemal natychmiast znajdywała nabywców. Oprócz malowania obrazów zajmuje się również rzeźbą oraz rysunkiem i grafiką. Pojęcie bezczynności dla niego nie istnieje. Jego kolejnymi pasjami są hafciarstwo i szydełkowanie. Zaskakuje bogactwem wzorów i różnorodnością wykonywanych makatek, obrusów i serwet. Artystę wyróżnia swoiste poczucie piękna, estetyki i wrażliwość na uroki przyrody. Z jego bogatego dorobku twórczego niewiele się zachowało, ponieważ z organizowanych wystaw nie zachował dla siebie nawet pojedynczych egzemplarzy.

Wernisaż wystawy i koncert odbędzie się w niedzielę (09.11) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here