Mamy najniższe ceny paliw w regionie – efekt „Twojej Stacji” w Oleszycach

47
fot. Twoja Stacja
fot. Twoja Stacja

„Paliwa na Podkarpaciu znowu są najdroższe w Polsce. Mimo kolejnych obniżek w hurcie, podkarpackie stacje paliw utrzymują wysokie ceny. Efekt? Nasz region jest jednym z najdroższych w kraju” – donosi w ostatnich dniach regionalny portal nowiny24.pl. Sprawa nie dotyczy już jednak Lubaczowa i okolic, choć w ostatnich latach nasze stacje były w czołówce rankingu najwyższych cen.

Nikt oficjalnie nie chciał tego przyznać, ale od lat mówiło się, że o cenach paliw w Lubaczowie i okolicach nie decyduje zdrowa rynkowa konkurencja. Jeden z pracowników małej stacji paliw mówił nam, że ceny dyktuje największa sieć, a małe stacje muszą się do nich dostosować. Dodał także, że gdy ktoś próbował obniżać ceny, odpowiedź giganta była szybka i skuteczna.

Sytuacja diametralnie zmieniła się pod koniec września, kiedy to swoją działalność rozpoczęła TWOJA STACJA w Oleszycach. Właściciel od samego początku trzymał się swojego motta „NAJNIŻSZE CENY PALIW”, i podczas gdy litr oleju napędowego w Lubaczowie kosztował ponad 5,30 zł, on zaoferował cenę 4,99 zł. Pierwsze dni nie zapowiadały rewolucji na lokalnym rynku, a ceny na pozostały stacjach praktycznie się nie zmieniły. Nie trwało to jednak zbyt długo. Gdy Twoja Stacja przejęła największych klientów (rolnicy, firmy transportowe itp.),  a stacje w Lubaczowie odczuły realny spadek sprzedaży, ceny spadły także i tutaj.

W połowie października stacja Orlen w Lubaczowie zaoferowała już ceną 5,02 zł za litr oleju napędowego. Co ciekawe, inne stacje tego samego koncernu w regionie, w tym czasie miały dużo wyższe ceny. Wszystko wskazywało na to, że Orlen postanowił pójść na wojnę cenową z nową konkurencję. Twoja Stacja jednak nie odpuściła i za litr diesla już wtedy oferowała cenę 4,95 zł. Tydzień później ceny spadły jeszcze niżej, na Orlenie do 4,95 zł (Orlen w Łańcucie 5,22 zł), a na Twojej Stacji do 4,89 zł za litr diesla i bezołowiówki.

Wygląda na to, że mieszkańcy Lubaczowa i okolic przez dłuższy czas będą mogli cieszyć się z najniższych cen paliw w regionie. Dosadnie całą sytuację skomentował swego czasu właściciel na facebook’u Twojej Stacji:

Grajmy czysto!
Skończyły się czasy, w których łupaliście po 40 groszy na litrze, to już nie wróci!

Twoja Stacja idzie krok dalej i od początku listopada uruchamia stację kontroli pojazdów. Tu chce konkurować m.in. fachową obsługą i ciekawymi gratisami, rozpoczęła także akcję bezpłatnych badań technicznych.


47 komentarze

 1. W ten sposób nowa marka chce wejść na rynek jako szlachetny janosik. Jak juz przyzwyczai klientów to wtedy też zechce w końcu zarobić. Może i to na jakiś czas obniży ceny w okolicy ale na pewno zepsuje wszystkim rynek. Obniżenie cen to najgłupsze rozwiązanie w handlu. Mam nadzieje ze Pan właściciel o tym wie. :)

 2. Ja kupuję paliwo ciągle w jednej stacji bo cenie sobie lokalny rynek. A przez takich co latają za ceną mamy juz w Lubaczowie ileś supermarketów i wykoszone małe sklepy. Tez mi zależy żeby było taniej ale sam jestem handlowcem i wiem ze jak kupuje od kogoś towar i sprzedaje taniej niż mój dostawca na tym samym terenie to to albo to jest damping albo chwilowa obniżka po to żeby złapać klienta i narobić dużo szumu wkoło siebie. Ja sam na tym też korzystam bo też taniej tankuje.

 3. Tylko jak tu w naszej okolicy zrobić duży obrót z małym zyskiem kiedy trzeba jeszcze opłaty wszystkie porobić, podatki zapłacić i ludziom dać zarobić. Dobrze że Biedronka nadrabia w lepszych stronach naszego kraju i podatek pompuje za granicę. Jakby się Biedronka czy Tesco miały utrzymać w samym Lubaczowie to dewiza – mały zysk duży obrót nie miałaby zastosowania. Pozdrawiam zfrustrowanych :)

 4. A co do Biedronki to może i jest jakiś progres ale osobiście kupuje tam tylko banany i papier toaletowy. Większość produktów jest tańsza bo ktoś kto je wyprodukował otrzymał za to mniejszą zapłatę bo po prostu chciał sprzedać. A Jeronimo Martens zaciera ręce i cieszy się że rzeźbi polaków

 5. Gratulacje właścicielowi stacji w Oleszycach pisałem kilkakrotnie o lubaczowskich stacjach benzynowych że przejechałem nieraz cała Polskę ale tutaj było najdrożej dość że zadupie gdzie nie ma pracy i ludzie biedni są to jeszcze najdroższe paliwo w okolicy już w Jarosławiu było tańsze nawet 20 gr na litrze,jutro też jadę do Oleszyc nie dlatego że tam grosz taniej ale dlatego że facet odważył się zagrać fer wobec nas kierowców może zarobi mniej ale zyska więcej klientów i szacunek ludzi oraz dobra markę bo reszta właścicieli stacji w Lubaczowie ma nas daleko w dupie .Apeluje do Pana Wojtowicza za Szpitalem ma oleje najtańsze w okolicy jak by jeszcze zechciał mieć tez paliwo i gaz po konkurencyjnych cenach było by całkiem miło.

 6. Heh, przytaczacie przykład Biedronki jako dużej sieci, która wyniszczyła małe, lokalne sklepy. Proszę napiszcie mi dlaczego Orlen nie wyniszczył małych stacji paliw? Np. tej ostatnio popularnej z Oleszyc. Czyżby chodziło o większe zyski dużej korporacji? I gdzie Orlen pompuje pieniądze z podatków? Do Lubaczowa?

 7. Do ejj — niech zgadnę – podniesie ceny zachowując nadal najniższą stawkę w powiecie. Nieprawdopodobne, nieprawdaż???? W dodatku nie trzeba mieć trzech fakultetów w tym jednego z ekonomii aby na to wpaść
  Ciekawe co wymyśla w najbliższym czasie nasi lokalni szejkowie…
  Zrozumcie baranki – Nizik czy jak mu tam prowadzi firmę transportowa. W Oleszycach najprawdopodobniej zrobił sobie bazę dla swojej floty, a przy okazji powstała tania stacja z dobra jakiscia paliw w niskich cenach. Zamiast sie cieszyc to marudzicie.
  Gość bierze hurtowo dużo większe zamówienia, niż nasi lubaczowscy bossowie przez co pewnie jeszcze może mieć lepszą cene. Lub oszczędza na transporcie paliwa

 8. Tak. Jak tankowaliście przez lata u swoich to było dobrze a jak się jakiś pojawił co dał 3 grosze taniej to już huzia na józia. Taki mamy nasz lubaczowski patriotyzm. Gość w oleszycach dał taniej to i reszta zeszła z cen i dzięki temu dalej mogę tankować w swojej ulubionej stacji koło piekarni. Pozdrawiam frajerów co pędzą do Oleszyc żeby wlać za 50zł :)

 9. Baju baj _gog_. Ukraińcy tankują wracając do domu parę litrów aby dojechać na swoją stronę a do zimowego paliwa nie proponują nachalnieczy też nie nalegają na zakup środka przeciw krzepliwości paliw bo swoje mają dobre i bez tego.

 10. A ja się nie zgadzam, juz z 15 razy tankowałem na tym OKKO i nie mam żadnych problemów z autami, jedno nowe silnik 1,6 benzyna a drugie starsze. A co do spalania to jest identycze jak z naszym paliwem a i wg mnie silnik lepiej chodzi na „ruskim”

 11. jak się chce to można brawo i oby jak najdłużej sam zatankowałem raz do pełna i sprawdziłem auto chodzi bardzo dobrze przyspieszenie itp. do tej pory tankowałem w auchan w Rzeszowie a teraz można tu po drodze ( w Rzeszowie w auchan jest zawsze kolejka na wszystkich dystrybutorach a w okolicznych stacjach hula wiatr ) GRATULACJE DLA WŁAŚCICIELA ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI A KLIENCI SIĘ ODWDZIĘCZĄ !!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here