W niedzielę odsłonięcie pomnika w Dąbkowie

6

Uroczystą mszą świętą rozpoczną się w niedzielę o godz. 14:00 w Dąbkowie uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem pomnika upamiętniającego postać gen. Stanisława Dąbka oraz mieszkańców Dąbkowa (Felsendorfu) i Opaki – ofiar II wojny światowej i pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów z ON-UPA w latach 1944-1947.

fot. lubaczow.com.pl, arch.
fot. lubaczow.com.pl, arch.

Uroczystości, na które zaprasza wójt Wiesław Kapel, ks. kan. Andrzej Stopyra, dziekan Dekanatu Lubaczowskiego oraz samorządy wsi Dąbków i Opaka, rozpoczną się o godz. 14:00 w miejscowym kościele p.w. Serca Jezusa. Po mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa Mariusza Leszczyńskiego nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika oraz apel poległych i złożenie wiązanek kwiatów.

elubaczow.com, kaj, lubaczow.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

  1. Wczoraj, 23 października o godzinie 17.00 odbyła się demonstracja przed siedzibą Konsula Honorowego Ukrainy. Organizatorzy szacują, że udział wzięło ponad 1000 osób.
    Placówka konsula honorowego Ukrainy, znajdująca się w budynku firmy handlowej, była zamknięta. Tuż przed protestem, przy ścianach budynku ekipy remontowe rozłożyły rusztowanie i zasłoniły go materiałami ochronnymi.

    Pikieta protestacyjna skierowana była przeciw gloryfikacji na Ukrainie OUN–UPA.
    Więcej na nowiny24 i życie.pl

  2. Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że liczy na normalizację i rozwój stosunków rosyjsko-ukraińskich. Oznajmił również, że nigdy nie kwestionował tego, że Ukraina jest pełnowartościowym i suwerennym państwem. – Bardzo liczę – i sądzę, że jest to nieuchronne – na normalizację i rozwój stosunków rosyjsko-ukraińskich – powiedział Putin na spotkaniu z członkami Klubu Wałdajskiego w Soczi. Rosyjski prezydent był pytany przez dziennikarza „Financial Times” o jego rzekomą wypowiedź o Lwowie, cytowaną przez Radosława Sikorskiego w rozmowie z Politico. – A Lwów to jakim był wcześniej miastem, jeśli nie polskim? Nie wiedział pan o tym? – Putin pytał dziennikarza. – Również wschodnie tereny przypadły Ukrainie w nietypowych okolicznościach – mówił Putin. – Jeszcze na początku lat 20. XX wieku rejony Charkowa, Ługańska, Doniecka, Mikołajowa, Chersoniu czy Odessy miały być częścią Noworosji, czyli regionu należącego do Rosji, ze stolicą w Noworosyjsku. Związek Radziecki przekazał jednak te ziemie ukraińskiej części, by zwiększyć odsetek proletariatu na Ukrainie – stwierdził Putin.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here