Lubaczów na podium Rankingu Bibliotek 2014, Cieszanów w dziesiątce

7

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie znalazła się na drugim miejscu czwartej edycji ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek „Rzeczpospolitej”. To wynik oceny samej placówki, ale także kwoty pozyskanych dotacji, liczby zakupionych książek oraz ilości i aktywności czytelników. Równie wysokie, bo siódme miejsce, zajęła w rankingu Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie. Dyrektorzy bibliotek i samorządowcy podczas środowej (08.10) gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie odebrali dyplomy.

 

Przypomnijmy, iż to nie pierwszy sukces naszych bibliotek w renomowanym rankingu – lubaczowska placówka w poprzedniej edycji była na 7. miejscu, a biblioteka z Cieszanowa na 14. W tegorocznej obie znacząco poprawiły swoje wyniki, okazały się najlepsze na Podkarpaciu i znalazły się w ścisłej czołówce w kraju. Wyżej od MBP w Lubaczowie oceniono tylko bibliotekę z Barcina (woj. kujawsko-pomorskie), która okazała się liderem rankingu. Zadowolenia z wyróżnienia nie kryje Katarzyna Pelc-Antonik, która podczas gali odebrała nagrodę.

– Wszyscy się bardzo cieszymy. Tak ogromne wyróżnienie to zasługa zarówno pracowników naszej placówki, jak i czytelników, którzy często nas odwiedzają i są aktywni. Nagrodę traktuje jako podziękowanie i ukłon dla nich wszystkich – mówi Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie.

– Placówki coraz skuteczniej sięgają po wsparcie, dzięki któremu udaje im się zdobywać nowych czytelników. Lubaczowska biblioteka 
we współpracy ze szkolnymi pedagogami i wychowawcami pomaga rozwiązywać uczniowskie problemy. W podkarpackim Lubaczowie czyta się dużo. W tygodniu biblioteka pracuje na dwie zmiany, ale otwarta jest też w sobotę. Z jej oferty korzysta prawie 30 proc. miejscowej ludności – pisze Rzeczpospolita.

Samorządowcy oraz dyrektorzy najlepszych bibliotek odebrali dyplomy z rąk Jacka Olbrychta, Dyrektora Generalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz organizatorów Rankingu – Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Pawła Jabłońskiego, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”.

Nagroda dla Cieszanowa od 2:30, dla Lubaczowa od 6:00.

1228994

elubaczow.com, hp, rp.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. I proszę, jednak w XXI wieku ludzie czytają, tylko szkoła, że w MBP w Lubaczowie teraz przy wypożyczeniu jakiejkolwiek publikacji trzeba wypełniać jakieś idiotyczne zaświadczenia. Przy podpisywaniu tego dokumentu mam wrażenie, że traktuje się mnie jako złodzieja książek.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here