Biegacze z Oleszyc „życiówkami” zakończyli sezon w Koszycach

3

Biegacze z klubu „Run Run” Oleszyce startem w Międzynarodowym Maratonie Pokoju w Koszycach zakończyli tegoroczny sezon biegowy. Sprzyjające warunki pozwoliły na osiągnięcie życiowych wyników.

W gronie 1,5 tysiąca biegaczy, na starcie najstarszego cyklicznie rozgrywanego maratonu w Europie stanęli biegacze z Oleszyc: Marek Buczko i Zbigniew Dorota. Zawodnikom sprzyjała pogoda – kilkanaście stopni ciepła, pochmurno i minimalne podmuch wiatru. Do tego ogromne wsparcie kibiców na całej trasie biegu, która przeprowadzona była m.in. przez centrum miasta. To wszystko przełożyło się na wyniki – Marek Buczko poprawił swój rekord życiowy o ponad 13 minut i z czasem 4.19.59 zajął 938. miejsce wśród mężczyzn. Zbigniew Dorota poprawił życiówkę o 6 minut i z czasem 2.59.34 zajął 84. miejsce i tym samym wszedł do grona „trójkołamaczy”.

– Jestem bardzo zadowolony z aktywnie spędzonego weekendu i kibicuję wszystkim, którzy stawiają sobie nowe wyzwania i próbują „złamać 3 godziny” i nie tylko. Wiem, że w Horyńcu-zdroju, Dachnowie i Lubaczowie kolejni maratończycy są już blisko – podsumowuje Zbigniew Dorota.

Przy okazji maratonu rozegranych zostało kilka innych zawodów: półmaraton, wyścig na rolkach, wózkach, sztafeta, bieg rodzinny, bieg studencki.