W sobotę długodystansowe rajdy konne w Szczutkowie

4
Zapraszamy na zawody

Około dwudziestu koni rywalizować będzie w sobotę w I Długodystansowych Rajdach Konnych w okolicach Szczutkowa. Zawody na dystansie 20, 40 i 80 km organizuje Kresowa Stanica (Szczutków 77) , a udział w nich wezmą zawodnicy zarejestrowani w Polskim Związku Jeździeckim.

To pierwsze tego typu jeździeckie zawody w funkcjonującej od kilkunastu lat stadninie „Kresowa Stanica” w Szczutkowie i doskonała okazja do zapoznania się z tą dyscypliną sportu. Dla potrzeb zawodów wytyczono bardzo przyjemne trasy, przebiegające przez obszary leśne, tereny łąk, drogi polne i gminne.

Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach: konkurs towarzyski nr 1 kl. L na dystansie 20 km (dla koni, które ukończyły cztery lata i zawodników od 12. roku życia, start w grupach 2-3 osobowych), konkurs nr 2 kl. P na dystansie 40 km (dla koni, które ukończyły 5 lat i zawodników od 13. roku życia, start w grupach 2-3 osobowych), konkurs nr 3 kl. P na dystansie 80 km (dla dla koni, które ukończyły 6 lat i zawodników od 14. roku życia., start wspólny). Początek zawodów o godz. 08.00, dekorację zwycięzców zaplanowano około godz. 15.30.