„Twoja Stacja” w Oleszycach już otwarta – diesel poniżej 5 zł!

54
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Od dziś w Oleszycach, przy drodze wojewódzkiej nr 865 (skrzyżowanie ulic Zamkowej i Kolejowej) działa nowa „Twoja Stacja” paliw. Stacja oferuje paliwa BP i Orlen w wyjątkowo niskich cenach.

Choć oficjalnie nikt nie chce nam tego potwierdzić, to w anonimowych rozmowach pracownicy kilku stacji paliw w Lubaczowie i okolicach mówią, że o cenach paliw w regionie nie decyduje rynkowa konkurencja. – Prawda jest taka, że o cenach decyduje największa sieć, a my musimy się dostosować – mówi nam jeden z pracowników małej stacji i dodaje, że niektórzy próbowali zaniżać ceny, ale odpowiedź giganta była szybka i skuteczna.

Teraz sytuację na lokalnym rynku paliw chce zaburzyć właściciel nowo wybudowanej i otwartej dziś „Twojej Stacji” w Oleszycach. Podczas gdy na stacjach w Lubaczowie ceny diesla wahają się dziś w granicach 5,30 – 5,40 zł , to cena litra oleju napędowego na nowej stacji spadła poniżej 5 złotych, a „bezołowiówka 95” kosztuje tu 5,19 zł. To jedne z najniższych cen w całym województwie. Właściciel twierdzi, że jest w stanie utrzymać atrakcyjne ceny na dłużej i tłumaczy skąd taka polityka cenowa.

 – Nasza firma istnieje od 1994 roku, główną działalnością jest transport międzynarodowy, ale od ośmiu lat zajmujemy się także sprzedażą paliw i badaniami technicznymi pojazdów. Niską cenę paliw osiągamy dzięki mniejszej marży oraz dużej ilości sprzedanego paliwa na stacji macierzystej w Gorzycach. Ilości idą w kilka milionów litrów rocznie. Dochodzi do tego duże zużycie oleju napędowego we własnej flocie, co daje nam dodatkowe rabaty. Atutem jest także własny transport, który pozwala nam dostarczyć produkt na poszczególne stacje. Postawiliśmy także na dywersyfikację dostawców – w paliwa zaopatrujemy się zarówno w Orlen Petro Tank, jak i BP, a jak wiadomo te firmy ze sobą konkurują. Mamy nadzieję, że nasza działalność na terenie lubaczowskim złamię panująca tu zmowę cenową – mówi Paweł Niżnik z „Twojej Stacji”.

Stacja jest czynna całą dobę. W październiku ma być uruchomiona tutaj także stacja kontroli pojazdów, a do końca roku dwustanowiskowa myjnia samochodowa.

54 komentarze

 1. Bravo. To że w Lubaczowie na stacjach benzynowych panuje zmowa cenowa widac gołym okiem. Jest kilku dostawcow paliwa, a ceny nigdzie nie różnią się nawet o grosz!! To nie jest normalne i nie ma nic wspólnego z konkurencją. Trzeba z takim czyms walczyc. Życzę powodzenia tej inicjatywie i mam nadzieję że spowoduję ona prawdziwą walkę na ceny!

 2. Do imm: To zazdrość czy już głupota? A może jedno i drugie? Czy próbowałeś to leczyć? Ile takich artykułów pojawia się w średnio ciągu miesiąca? Jeden czy mniej niż jeden? Mnie osobiście podobają się takie akcje. Ze stacją, sklepem OVIDIO czy Autonablysk.pl. Jestem z Łukawca i np. „nie po drodze mi” do Oleszyc. Gdyby nie te „newsy” to nawet nie wiedziałbym o istnieniu takich firm w naszym powiecie.
  Nie wiem jak to wygląda to praktyce, ale każda firma może się tutaj chyba zareklamować. Aniżeli np. szpecić miasta i wioski paskudnymi banerami.
  Życzę powodzenia i mam nadzieję, że niskie ceny utrzymają się na długo!

 3. Poszukajcie trochę w necie a nie piszecie głupoty o jakości paliwa. Na profilu na facebooku właściciele zamieścili fakturę zakupu od BP dla takich właśnie niedowiarków. Oto link https://www.facebook.com/twoyastacja . Właściciele chcą pokazać ile zarabiają na nas Lubaczowscy szejkowie a Wy to hejtujecie zamiast sie cieszyć. Typowa Polska mentalność. Dzisiaj średnia cena w hurcie za olej napędowy to 5.01 a widać, że właściciele Twojej stacji sprzedają jeszcze 2 grosze niżej ale za to mają trochę droższą Pb 95. Tak samo pokazała całej Polsce firma Citronex, która utworzyła w tamtym roku pierwszy dyskont paliwowy w Zgorzelcu. Paliwo ON było po 4.99 a dzisiaj jest po 5.09 i jest bardzo dobrej jakości bo stale tam tankuje. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-bananow-do-benzyny-za-5-19-zl-Mamy-pierwszy-paliwowy-dyskont-2957633.html lub strona dyskontu :http://www.dyskontpaliwowy.pl/. Opłaca się pojechać do Oleszyc z Lubaczowa tylko należy tankować do pełna. Na 60 litrach oleju napędowego jest około 20 zł oszczędności. Nawet w Cieszanowie paliwo jest tańsze średnio o 5 groszy niż w Lubaczowskich stacjach. Brawo dla włascicieli

 4. @faikn
  „to cena litra oleju napędowego na nowej stacji spadła poniżej 5 złotych, a „bezołowiówka 95″ kosztuje tu 5,19 zł”
  Zakładając, że ON kosztuje na nowej stacji 4,99 zł to 4,99zł x60 litrów ON =299,40zł.
  Jak wyliczyłeś powyżej 5,34zł x 60 litrów ON = 320,40zł.
  320,40zł – 299,40zł = 21zł

 5. Na stacji w Gorzycach kilka milionów litrów Pan Niżnik, a właściwie jego żona, kilka milionów litrów sprzedaje przez kilka a może przez kilkanaście lat. Niedługo BP zapyta o bezprawne używanie ich loga, a Orlen o podszywanie się pod ich wizerunek. Pytanie, czy takiemu właścicielowi stacji można zaufać. Jeżeli sprzedaje olej napędowy z Orlenu lub z BP (BP też kupuje z Orlenu) to na pewno nie może być poniżej 5zł – można sprawdzić na stronie ORLENU hurtowe ceny paliw. Można też zapytać w Orlenie o rabaty, te wynoszą do 7 groszy na litrze. Zatem paliwo jest z Litwy lub z Białorusi lub z innego jeszcze mniej pewnego źródła.

 6. No i dalej hejtowanie. Widać, że faktura jest z BP to skąd podejrzenia że paliwo jest z Litwy lub Białorusi. Może przyjeli taką strategię, że ON dają 2 grosze taniej od ceny hurtowej a bezołowiową 95 po 5.19 czyli 9 groszy drożej od ceny hurtowej. W ten sposób jakoś to sobie rekompensują :-). „parasol” to pewnie, któryś z właścicieli poszkodowanych stacji z Lubaczowa, który chce odstraszyć klientów. Za duże ryzyko aby dając takie ceny w dniu otwarcia stacji wciskać klientom „lewe” paliwo. Podobne hejtowanie słyszałem o stacji w Cieszanowie tzn, że niby lejąc 20 litrów do kanistra jest tam mniej a to bzdura. Za to, że używają loga BP nikt ich nie będzie skarżył. Często prywatne stacje wywieszają bannery, że paliwo dostarcza np ORLEN. Na tej konkurencji możemy skorzystać tak naprawdę my – klienci

 7. Zastanawiam się dlaczego właściciel stacji gra nieczysto wobec konkurencji posądzając ją m.in. o zmowę cenową. Ceny w całej Polsce są zbliżone i Lubaczów od nich nie odbiega. Natomiast zaniżone ceny są podejrzane i mogą świadczyć o daleko idącej kombinacji.

 8. OJ LUDZIE….TO JEST NORMALNE PALIWO!!!!
  PRZESTAŃCIE PISAĆ BZDURY,JA NA TYM OLEJU NAPĘDOWYM JEŻDŻĘ JUŻ 6LAT I TANKUJE NA ICH STACJI W GORZYCACH,NIGDY NIE MIAŁEM I NIE MAM PROBLEMU Z AUTEM.A JEŻDŻĘ DUŻO I CZĘSTO U NICH TANKUJĘ,A TERAZ WŁAŚNIE BĘDĘ STAŁYM KLIENTEM W OLESZYCACH,A WASZE KOMENTARZE SĄ BEZPODSTAWNE I GŁUPIE.
  A NIE MAM NIC Z NIMI WSPÓLNEGO,ŻADNEGO POKREWIEŃSTWA ITP.

 9. Pracowałem kiedyś na stacji i chciałem zwrócić uwagę na stacje gdzie nie ma samoobsługi są tam tzw ,cykacze to gościu który nalewa ci paliwo pistoletem nalewającym i w trakcie tankowania przerywa tankowanie niby pod pretekstem ile zatankować itp a to jest oszustwo bo już nie wleje się tyle co ma być wystarczy że na na 10 litrach przerwie 2 ,3 razy i już jesteś w plecy 2 zł ,na liczniku zgadza się ale w rzeczywistości jest mniej paliwa w baku a ty płacisz. Tankuj tam gdzie nikt ci nie pomaga gdzie jest samoobsługa.mało tego nie tankuj nigdy gazu do pełna bo w zależności od temperatury na zewnątrz im większa temperatura tym mniej gazu wchodzi ,opłaca sie tankować jak jest bardzo duży mróz to wtedy cwaniaki tracą a ty zyskujesz

 10. w Lubaczowie jest chyba najdroższe paliwo w Polsce więc nie piszcie że ceny nie odbiegają od cen w Polsce( no chyba ze porównujecie z cenami paliw na autostradach lub pod niemiecką granicą) . Pochodzę z Lubaczowa ale od kilkunastu lat mieszkam na Śląsku, gdzie na BP zatankuję diesla za 5.12 a tego samego dnia wjeżdzając do Lubaczowa widzę średnio 25 groszy drożej i to na stacji typu „kogucik”

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here