Odsłonięcie Pomnika Katyńskiego w Lubaczowie – zobacz zdjecia

15

W piątkowe (12.09) popołudnie przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie odsłonięto Pomnik Katyński i zasadzono Dęby Pamięci. Podczas wzruszającej uroczystości wspomniano m.in. sylwetki ofiar zbrodni katyńskiej pochodzących z Lubaczowa.

Fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com

Obejrzyj także panoramę sferyczną na lubaczow360.pl

elubaczow.com, tmiel


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

15 komentarze

  1. a literówka jak była tak jest, żeby zrobić literówkę w imieniu jednego z wspomnianych na pomniku poległych i jeszcze z taka pompa wszystkim pokazać to już przegięcie. Goście z facebookowego fanpage’u „Kim był Lubacz” wymiatają 🙂

  2. Zgadzam się z jareckim. Ostatnio dużo podróżuję i coraz bardziej rzuca mi się w oczy nasz „bouojczyźniany” krajobraz. Kiczowate pomniki papieża, tablice pamiątkowe wszędzie gdzie się da. Tylko pytanie kto tego potrzebuje i czemu ma to służyć?

  3. pamięć ofiar można uczcić na wiele sposobów, uważam i jest to tylko moje zdanie, że kolejne niemałe pieniądze zostały zmarnowane na budowę kolejnych pomników o których za chwilę nikt pamiętał nie będzie. Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na rozwój, propagowanie powiatu lubaczowskiego aby przyciągnąć jakichkolwiek inwestorów ???????? Ludzie tutaj potrzebują pracy a nie jakichś pomników. Lubaczów staje się miastem emerytów i dyskontów, a szkoda.

  4. Piękna uroczystość, z której lubaczowianie powinni być dumni. W podniosłej i wzruszającej atmosferze zapomniano o pocztach sztandarowych, a zwłaszcza dzieciach i młodzieży, które około 4 godzin wytrwały na baczność. Kolejne wybitne dzieło znakomitego lubaczowskiego artysty zdobi nasze miasto.
    „Psy szczekają, a karawana jedzie dalej”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here