Game Over Cycles: Prace przy Cheyenne Bike dobiegają końca

0

Dobiegają końca prace przy najnowszym projekcie firmy Game Over Cycles. Premiera Cheyenne Bike będzie miała miejsce pod koniec września w Londynie, podczas London International Tattoo Convention 2014, najbardziej prestiżowego konwentu sztuki zdobienia ciała na świecie. Motocykl skonstruowany w podlubaczowskiej miejscowości będzie pokryty prawdziwymi tatuażami.

 

Działający w Lisich Jamach (gm. Lubaczów) producent motocykli typu custom, firma Game Over Cycles (GOC), ujawni maszynę, nad którą pracuje od kilku miesięcy we współpracy z niemiecką firmą Cheyenne Professional Tattoo Equipment. Ekipa GOC kończy prace konstrukcyjne motocykla inspirowanego tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość projektu o nazwie Cheyenne Bike The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny będzie pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale, przy użyciu znanych na całym świecie profesjonalnych maszynek tatuatorskich marki Cheyenne, artyści z dwóch polskich salonów tatuaży ze Stalowej Woli, Individuum and STEEL WILL tattoo-factory wykonają bezpośrednio na motorze najprawdziwsze tatuaże. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w profesjonalne części motocyklowe dostarczone przez holenderską firmę Zodiac Performance Products for Harley-Davidson.

Twórcy projektu nawiązują tematyką motocykla do tradycji tatuowania się obecnej od lat w środowisku motocyklowym w USA. Motocykliści tatuowali się zarówno ze względów osobistych, aby wyrazić swój charakter oraz styl życia, a także społecznych. W niestabilnych latach powojennej Ameryki wielu motocyklistów nie rzadko prowadziło życie na krawędzi prawa, ale w owych trudnych czasach byli oni również bardzo aktywni w pomaganiu ludziom z ich lokalnej społeczności. Cheyenne Bike The Recidivist jest więc artystyczną wizją nawiązującą do tych tradycji, która w swojej konstrukcji oraz zdobieniach przedstawia historię człowieka z mocnym charakterem. Osobę, która ceni sobie indywidualność, osobistą ekspresję oraz poczucie wolności.

Nawiązanie do tradycji wyraża się nie tylko w temacie Cheyenne Bike, ale również w rozwiązaniach konstruktorskich maszyny. Motocykliści często tatuowali się maszynkami zbudowanymi przez nich samych, dlatego też trapezowe przednie zawieszenie maszyny będzie elementem wyglądającym jak tradycyjna cewkowa maszynka do tatuaży. Konstrukcja motocykla będzie zawierała również inne elementy imitujące wygląd maszynek tatuatorskich, a wszystkie te części będą w pełni funkcjonalnymi elementami konstrukcji motocykla. Mechanizm działania tych elementów będzie taki sam, jak w sprzęcie tatuatorskim. Tatuaże pokrywające motocykl będą bezkompromisowymi dziełami artystów sztuki tatuażu, które w treści nawiązują do motywów zdobiących ciała osób ze środowisk będących inspiracją motocykla. Wytatuowana skóra będzie pokrywała opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik oraz wiele mniejszych elementów.

 

Konstrukcja maszyny będzie oparta na wielu rozwiązaniach technicznych nawiązujących do burzliwego trybu życia powojennych motocyklistów. Dźwignia, która uruchamia motocykl będzie miała kształt dźwigni detonatora, tylna lampa wraz z kierunkowskazami będzie wyglądała jak kastet, zamknięcie wlewu paliwa będzie wyposażone w mechanizm zamka szyfrowego do sejfu. Dodatkowo mocowanie zacisków hamulcowych w przednim kole będą miały wygląd kajdanek, a klamki do sprzęgła i hamulca przedniego kształt noża motylkowego „butterfly”.

W ten sposób, przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, Cheyenne Bike The Recidivist ma w zamierzeniu twórców wyrazić szacunek do tradycji obecnej w świecie motoryzacji oraz świecie tatuaży w artystycznej wizji łączącej obydwa środowiska.

Firma Game Over Cycles jest znana z niekonwencjonalnych konstrukcji. W zeszłym roku zasłynęli zbudowaniem Behemoth Bike’a. Jest to customowy motocykl zainspirowany i powstawały we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu – zespołem Behemoth, a w szczególności z kontrowersyjnym liderem formacji Adamem Nergalem Darskim. Premiera Cheyenne Bike The Recidivist będzie miała miejsce 27 września, podczas drugiego dnia London International Tattoo Convention 2014.

Game Over Cycles:

http://gameovercycles.pl

Cheyenne Professional Tattoo Equipment:

http://www.cheyenne-tattoo.com

Zodiac:

Home

elubaczow.com, Game Over Cycles


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here