Pedofil w rękach policji

10
fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

Policjanci zatrzymali pedofila, który trafił do lubaczowskiego aresztu. Mężczyzna zwabił 10-letnią dziewczynkę do samochodu pod pozorem pokazania mu kościoła i plebanii. Następnie wywiózł ją do lasu i wykorzystał.

Kilka dni temu policjanci z lubaczowskiej komendy zostali powiadomieni o ataku pedofila, który miał miejsce na terenie powiatu lubaczowskiego. Ofiarą padła 10-letnia dziewczynka, która została zwabiona przez mężczyznę pod pozorem pokazania mu kościoła i plebanii w jednej z gmin powiatu. Dziecko wsiadło do jego samochodu i zostało wywiezione do lasu. Następnie mężczyzna grożąc dziewczynce śmiercią zmusił ją do dotykania go w miejsca intymne. Nie doszło do gwałtu. W pewnej chwili mężczyzna polecił dziecku wysiąść z samochodu i nazbierać liści. Dziewczynka wysiadła, wówczas pedofil odjechał. O wszystkim opowiedziała rodzicom, a ci natychmiast zawiadomili Policję.

Policjanci po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia zidentyfikowali sprawcę przestępstwa, oraz pojazd którym się poruszał. Przy pomocy najnowszych policyjnych technologii lubaczowscy funkcjonariusze rozpoczęli działania pościgowe, które przebiegały przez cztery województwa: podkarpackie, lubelskie, małopolskie i świętokrzyskie. Trop zaprowadził policjantów pod jeden z hoteli w Busku-Zdroju. Sprawca przestępstwa, 49-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, był bardzo zdziwiony widząc w drzwiach pokoju hotelowego policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do lubaczowskiego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że w przeszłości był już notowany za pedofilię, gwałt, wymuszenia rozbójnicze, oszustwo, włamania i kradzieże, za które odsiadywał wyroki pozbawienia wolności.

Aktualizacja, 14:50

Na trzy miesiące sąd aresztował dzisiaj 49-letniego mieszkańca Krynicy Zdroju. Mężczyzna wykorzystał seksualnie 10-letnią dziewczynkę na terenie powiatu lubaczowskiego.

– Przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia. Nie powiedział, dlaczego wykorzystał dziewczynkę. Wnioskowaliśmy o aresztowanie mężczyzny, bo grozi mu surowa kara – nawet dożywotnie więzienie. Poza tym, obawialiśmy się, że na wolności może się ukrywać i wpływać na zeznania świadków i pokrzywdzonej. Nasz wniosek został pozytywnie zaakceptowany. Mężczyznę aresztowano na trzy miesiące.  Postawiliśmy mu zarzuty doprowadzenia osoby poniżej 15. roku życia do innej czynności seksualnej i uprowadzenia dziewczynki  – mówi Maria Potoczna, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Okazało się, że Krystian P. w przeszłości był już karany za pedofilię. W 2005 r. został skazany na 3 lata więzienia za podobne przestępstwa. Na swoim sumieniu ma również gwałt, wymuszenia rozbójnicze, oszustwo, włamania i kradzieże. Policja zabezpieczyła samochód mężczyzny. – Będziemy w nim szukać śladów biologicznych – tłumaczy Marian Sochań.

Źródło: KPP Lubaczów, GW, elubaczow.com

10 komentarze

  1. Brawo dla Policjantów/. Sprawna akcja w bardzo poważnej sprawie no i sukces! A ten wykolejeniec niech się cieszy że go miejscowa ludność nie dopadła. Bo pewnie zamiast aresztowania byłyby prokuratorskie oględziny miejsca gdzie dopadła go „ręka sprawiedliwości” 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here