Mistrzowskie spotkanie muzyczne

1
fot.arch.
fot.arch.

Spontaniczność interpretacji, doskonała technika i mistrzostwo panowania nad klawiaturą, a także muzyka płynąca z głębi serca – to wszystko w ramach koncertu pianistycznego pt. „Mistrzowskie spotkanie muzyczne”. W najbliższy wtorek (26.08) o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubaczowie będziemy mieli okazję wysłuchać gry Joanny Ławrynowicz i Karola Radziwonowicza – najwybitniejszych polskich pianistów.

Joanna Ławrynowicz jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych (Berlińskiego „Steinway&Sons”, Chopinowskiego w Darmstadt, Konkursu im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Ajigasawa, Brazylijskiego „Art Livre” w Sao Paulo). Od kilkunastu lat prowadzi bogatą działalność koncertową jako solistka i kameralistka na całym świecie. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych koncertów z towarzyszeniem znakomitych orkiestr i wybitnych dyrygentów. Niejednokrotnie zasiada w lożach jurorskich podczas wielu konkursów krajowych i międzynarodowych min. w Varenna we Włoszech i w Łucku na Ukrainie. Jej płyty są wysoko cenione przez melomanów i krytyków muzycznych oraz zdobywają znakomite recenzje i wyróżnienia w renomowanych magazynach muzycznych na całym świecie.

Karol Radziwonowicz od wielu lat koncertuje ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz daje recitale solowe w Polsce i zagranicą. Bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych (m.in. w Paryżu, Moskwie, Warszawie, San Francisco, Berlin Salzburg czy Tokio). Zajmuje się także działalnością pedagogiczną prowadząc klasy mistrzowskie. Zapraszany jest przez uczelnie w Tokio, San Francisco, Hawanie, San Jose. W Polsce naucza w Krakowie i Wrocławiu. Ponadto jest jurorem niektórych konkursów pianistycznych w kraju i zagranicą, np. juror pierwszego eliminacyjnego etapu XV Międzynarodowego Pianistycznego Konkurs im. Fryderyka Chopina 2005 w Warszawie. Jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie fortepianowe dzieła Ignacego Jana Paderewskiego (nagroda francuskich krytyków Diapazon), a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej, z kwintetem smyczkowym I Solisti di Varsavia pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza (nominacja do nagrody Fryderyk, 1998).

I.H., elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here