Sukces Stowarzyszenia ,,Czas na pomoc’’ – 57 tysięcy na „Dekalog wartości”

0
Czas na pomoc
Czas na pomoc

Kolejny sukces Stowarzyszenia „Czas na pomoc” z Oleszyc, które zostało docenione przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Na projekt o nazwie „Dekalog wartości” organizacja otrzymała 57,6 tys zł dofinansowania. Dzięki temu wsparciu dzieci i młodzież będą mogli m.in. uczestniczyć w licznych warsztatach i koncertach.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu lubaczowskiego, w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. W jego ramach zostaną zorganizowane trzy dni tematyczne: „Rodzina – korzenie”, „Indywidualizm artystyczny – sztuka” i „Miłość – przyjaźń”. W ich trakcie odbędą się warsztaty teatralne, fotograficzne, artystyczno-taneczne i wokalne. Każdy dzień tematyczny zakończony będzie koncertem oraz prezentacją efektów przeprowadzonych warsztatów i konkursów. Realizacja pierwszego dnia zaplanowana jest na 26 września i zakończy się koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu Marcina Stycznia. Miesiąc później (24.10) w ramach drugiego dnia projektu jako gwiazda wieczoru wystąpi Wolna Grupa Bukowina. W ostatni dzień (21.11) usłyszymy koncert Mariusza Maksymowicza.

Całkowita wartość przedsięwzięcia „Dekalog wartości” to 64,5 tys zł, z czego dofinansowanie FIO to 57,6 tys zł. Pozostała część to wkład własny członków organizacji.

– Stowarzyszenie „Czas na pomoc” jest organizacją non profit, a jego członkowie działają w ramach wolontariatu. Wkład własny w projekty to także zasługa ludzi dobrej woli. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali darowizny, w tym 1% swojego podatku na naszą organizację. Dzięki temu posiadamy środki na realizację pomysłów skierowanych do społeczności lokalnej – mówi Zbigniew Dorota, prezes stowarzyszenia.

Projekt „Dekalog wartości” będzie realizowany na terenie gminy Oleszyce we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Oleszycach, Szkołą Podstawową im. gen. J. Kustronia w Starych Oleszycach, Szkołą Podstawową w Zalesiu, Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach oraz firmą PR HP Media.

Projekt „Dekalog wartości” współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

logo_FIO1d

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here